Serwis przez 8 lat prowadził pedagog liceum - Marek Podgórski
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
..::WITAJ!::..
Dzisiaj jest niedziela, 03 grudnia 2023.

Strona funkcjonowała od 19.05.2003r. do 01.08.2011r.

Aktualna strona liceum znajduje się pod adresem 2lo.traugutt.net
!!! PILNE !!!
     Pilnie poszukujemy domu dla rybek (skalary i gupiki) z sali biologicznej 23c na okres tegorocznych wakacji.
Akwarium w zestawie.
Zainteresowani proszeni są o kontakt z p.prof. Jarosławem Skrzypczykiem.
Mam nadzieję, że pomożecie!!

newsa przygotowała: Poszukująca


[dodaj komentarz]   [pokaż komentarze]

15.06.2011

Konkurs "Nasz las"-roztrzygnięty!
     Konkurs "Nasz las" czyli bioróżnorodność w Nadleśnictwie Herby został rozstrzygnięty.
Przedmiotem konkursu było napisanie i zilustrowanie opowiadania, dialogu, komiksu, którego głównym bohaterem był wybrany owad leśny żyjący na terenie Nadleśnictwa Herby.
Prace naszych uczniów okazały się najlepsze zarówno merytorycznie jak i od strony językowej. Nie zabrakło w nich polotu i fantazji, a także świetnych, autorskich zdjęć. Laureatami konkursu zostali:
I miejsce zajęła Monika Sobel z kl.IIB
II miejsce ex aequo zajęli Katarzyna Kuta i Maciej Paliwoda z kl.IIB.
Serdecznie gratuluję!

newsa przygotował: p.prof. Jarosław Skrzypczyk


Prace: Moniki Sobel; Katarzyny Kuta oraz Macieja Paliwody.

[dodaj komentarz]   [pokaż komentarze]

15.06.2011

Komunikat
     Stowarzyszenie „Traugutt dla przyszłości” realizując statutowe cele, jakimi między innymi są:
- prowadzenie działalności pożytku publicznego oraz wspomaganie samorządności uczniowskiej i szkolnej, serdecznie zaprasza 15 czerwca 2011r. na 4 godz. lekcyjnej do sali 3c przedstawicieli klas na spotkanie poświęcone wypracowaniu form (ustaleniu kryteriów) wspierania uczniów II LO im. R.Traugutta w Częstochowie w roku szkolnym 2011/2012 znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej.

Marek Podgórski


[dodaj komentarz]   [pokaż komentarze]

14.06.2011

ŚPIEWOBRANIE
     Wielkimi krokami zbliża się druga edycja Konkursu Dobrej Piosenki „ŚPIEWOBRANIE”. Tym razem konkurs przyjął zasięg powiatowy, a skierowany jest do solistek i solistów w wieku od 13 do 19 roku życia (w dwóch kategoriach - dla uczniów gimnazjów oraz dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych) zamieszkałych na terenie powiatu częstochowskiego.
Organizatorem Konkursu jest, podobnie jak w zeszłym roku, ALA Autorskie Liceum Artystyczne i Akademickie w Częstochowie. Finansowo przeprowadzenie konkursu wspiera Urząd Miasta Częstochowy.

Wszystkie szczegóły dotyczące uczestnictwa i przebiegu konkursu zamieszczone są w Regulaminie Konkursu, który udostępniony jest na stronie: http://alacz.edu.pl

Poza możliwością doskonalenia swojego warsztatu podczas przesłuchań i zdobywania ważnych scenicznych doświadczeń, organizator przewiduje atrakcyjne nagrody dla zwycięzców Konkursu. Ponadto dla uczniów gimnazjum istnieje dodatkowa korzyść w postaci uzyskania dodatkowych punktów w procesie rekrutacji do liceum za zajęcie I, II lub III miejsca w konkursie o zasięgu powiatowym.

Zgłoszenia są już przyjmowane, wyłącznie w formie wydruku wysłanego tradycyjną pocztą lub dostarczonego do siedziby ALA – ul. Nadrzeczna 5, Częstochowa.

Zapraszam do wzięcia udziału w „ŚPIEWOBRANIU” i przesyłam pozdrowienia.

Piotr Nita
ALA Autorskie Liceum Artystyczne i Akademickie w Częstochowie


[dodaj komentarz]   [pokaż komentarze]

14.06.2011

Tour de Pologne
     Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Częstochowie wspólnie z Firmą Lang Team Sp. z o. o. jest organizatorem, w dniu 1 sierpnia 2011r., startu do drugiego etapu 68 edycji Wyścigu Kolarskiego Tour de Pologne; wydarzenie będzie miało miejsce w III Alei NMP.
W związku z organizacją tego przedsięwzięcia zwraca się z prośbą o pomoc wolontariuszy – osób, które chętnie wezmą udział w przygotowaniach naszego Miasta do Wyścigu (między innymi w promocji tej imprezy wśród mieszkańców Częstochowy). Wolontariusze będą także zaangażowani, jako służba porządkowa, w zabezpieczenie pewnych odcinków trasy przejazdu kolarzy od „startu honorowego” do „startu ostrego”.
Zapisy osób zainteresowanych współpracą przyjmowane będą od 6 do 30 czerwca br. w godz. 8.00-14.00 pod numerem telefonu 34-372 26 23 lub adresem e-mail: m.kupczyk@mosir.pl
Zgłoszenie powinno zawierać: imię i nazwisko, datę urodzenia, kontaktowy numer telefonu oraz e-mail.

[dodaj komentarz]   [pokaż komentarze]

14.06.2011

DZIEŃ CHIŃSKI W TRAUGUCIE!
     Po raz pierwszy w naszej szkole zostanie zorganizowany DZIEŃ CHIŃSKI. Od kilku lat Chiny zaczynają wychodzić na prowadzenie w światowej gospodarce. Warto więc zapoznać się z kulturą i obyczajami tego kraju, a będzie to możliwe ponieważ w poniedziałek 20 czerwca, naszą szkołę odwiedzi czterech Chińczyków.

Jak przypuszczam, niewielu z was zna język chiński, macie więc okazję aby skorzystać z krótkiej lekcji tego języka. Gdy już nauczycie się mówić, będziecie mogli porozmawiać z rodowitymi Chińczykami, np. o obszernej kulturze i historii ich kraju, oprócz rozmowy azjatyccy goście zaprezentują nam slideshow oraz film o Chińskiej Republice Ludowej. :)

Po wyczerpującym i pełnym różnorodnych uatrakcyjnień wykładzie, będziecie mogli coś zjeść, ale jak na Chiński Dzień przystało, jeść będziecie bambusowymi pałeczkami, którymi na co dzień posługują się Azjaci.. i zużywają ich 45 miliardów na rok!!

Na koniec odbędzie się krótki koncert muzyki artystów chińskich.

Klasy chcące wziąć udział w Dniu Chińskim muszą zgłosić się do Katarzyny Koseli lub Michała Chatysa z kl. 2D! najpóźniej do 17 czerwca 2011r.

newsa przygotowała: Kasia Kosela SU


[dodaj komentarz]   [pokaż komentarze]

13.06.2011

Krajobraz pokopalniany i hutniczy Ziemi Częstochowskiej
     Miło nam poinformować, że uczennica klasy Ib Anna Modlińska zajęła I miejsce w konkursie fotograficznym organizowanym przez Muzeum Górnictwa Rud Żelaza na temat "Krajobrazu pokopalnianego i hutniczego Ziemi Częstochowskiej"
Uczennicy serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów w przyszłości.

[dodaj komentarz]   [pokaż komentarze]

13.06.2011

Spotkanie LOT
     Jutro, tj. w piątek 10 czerwca zapraszamy wszystkich redaktorów gazetki LOT na zebranie, które odbędzie się na 5 godzinie lekcyjnej.

Redakcja LOT


[dodaj komentarz]   [pokaż komentarze]

09.06.2011Newsy ... [1] [2] [3] ... [116] [117] [118]
Archiwum ... 2008/2009 2007/2008 2006/2007 2005/2006 2004/2005 2003/2004 2002/2003