Serwis przez 8 lat prowadził pedagog liceum - Marek Podgórski
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
..::WITAJ!::..
Dzisiaj jest środa, 04 października 2023.

Strona funkcjonowała od 19.05.2003r. do 01.08.2011r.

Aktualna strona liceum znajduje się pod adresem 2lo.traugutt.net
Mam na imię...
     Pierwsze wrażenie jest najważniejsze- to zdanie na pewno powtarzał sobie każdy pierwszak wchodzący 1 września do szkoły. I takie pozytywne wrażenie każdy z nas starał się budować. Wiadomo, pierwsze dni są najważniejsze. By pomóc nam choć trochę w tworzeniu swojego wizerunku na forum klasy, zostało zorganizowane spotkanie integracyjne, na którym mieliśmy okazję się poznać. Zdobywanie informacji o nowych kolegach okazało się niezłą zabawą. Okazało się, że jesteśmy klasą artystów (z przewagą muzyków i co zaskakujące -fotografów) oraz że większość z nas boi się ogormu nauki czekającego na nas w nowej szkole. Oczywiście w całej integracji pomagała nam nasza wychowawczyni- pani profesor Ewa Ludwin, której za wszystko bardzo dziękujemy. Zajęcia integracyjne pomogły nam w poznaniu siebie i utwierdziły w przekonaniu, że pójście do Traugutta było dobrym wyborem.

newsa przygotowała: Ola Nabiałek kl. IA


[dodaj komentarz]   [pokaż komentarze]

04.09.2009

X Dni Europejskiej Kultury Ludowej
     „Zamiast kwiatów, wielkich zbędnych słów – serce da Wam Częstochowa!” - tymi słowami Zespół Pieśni i Tańca Częstochowa rozpocznie tegoroczne święto plonów. Już po raz dziesiąty miasto Częstochowa jest organizatorem wielkiej imprezy Europejskiej Kultury Ludowej, w dniach 4-6 września 2009 roku.
Ten zwyczaj ludowy jest poświęcony tegorocznym zbiorom zbóż. Obecnie dożynkowe uroczystości mają charakter ludowo-religijny. Biorą w nich udział pielgrzymi, przedstawiciele społeczności rolnych, goście z zaprzyjaźnionych państw, mieszkańcy pobliskich miasteczek jak i samej Częstochowy. Serdecznie zapraszamy wszystkich do udziału w zabawach, festynach, a szczególnie do obejrzenia koncertów tańców ludowych. Szczególną atrakcją będą zespoły z Czech i Włoch, a także Galowy Koncert ZPiT Śląsk w filharmonii. I tu nie zabraknie Trauguciaków – delegacja uczniów wystąpi także na prezentacji Zespołów Folklorystycznych jako tancerze ZPiT Częstochowa.
Szczegóły X Dni Europejskiej Kultury Ludowej znajdziesz pod adresem:
http://www.gaudemater.pl/gaudemater/strona,243.html

newsa przygotowała: Roksana Sokołowska, IIg


[dodaj komentarz]   [pokaż komentarze]

04.09.2009

Młodzi Menedżerowie Kultury
     W całej Polsce młodzi ludzie z małych miasteczek narzekają na brak ciekawych możliwości spędzania wolnego czasu oraz rozwijania zainteresowań i zdolności. Brakuje im kina, teatru, a często choćby miejsca spotkań. Właśnie dlatego Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” stworzyło projekt Młodzi Menedżerowie Kultury.
Powstał on z myślą o młodych ludziach, którzy mają swoje pasje, chcą się nimi dzielić z innymi oraz ożywiać życie kulturalne w swoich miejscowościach.
Kto może wziąć udział w projekcie?
Osoby, które:
> mają minimalnie 15 a maksymalnie 25 lat;
> planują realizację projektu w miejscowości do 50 tys. mieszkańców;
> mają ciekawy pomysł na działanie (projekt artystyczny, kulturalny) w swojej miejscowości;
> wyślą wypełniony formularz zgłoszeniowy do 7.09.2009 r. na adres mailowy: mmk@e.org.pl.
Udział w projekcie jest bezpłatny.
Więcej na www.mmk.e.org.pl

[dodaj komentarz]   [pokaż komentarze]

03.09.2009

Drużyna piłki nożnej
     W piątek, tj. 4 września, w czasie dużej przerwy odbędzie się spotkanie drużyny piłki nożnej. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do małej sali gimnastycznej.

newsa przygotował: Ireneusz Stasiak


[dodaj komentarz]   [pokaż komentarze]

03.09.2009

Poznajmy się!
     Wszyscy wiemy, że wstąpienie w progi nowej szkoły potrafi być naprawdę stresujące. Aby oszczędzić sobie chociaż części owych stresów, dzisiaj na pierwszych trzech lekcjach, klasa IF wraz z wychowawczynią, panią profesor Agnieszką Kołodziejek, integrowała się. Oprócz tradycyjnych "kilku słów o sobie", uczniowie zaprojektowali swoje wizytówki i bawili się w "Wrzuć strach do kapelusza". Dowiedzieliśmy się również o pasjach nowych koleżanek i kolegów oraz o licznych talentach, wśród których dominował taniec i fotografia. Można śmiało powiedzieć, że po wspólnie spędzonych 3 godzinach znamy się, może nie jak łyse konie, ale na pewno jak małe kucyki :) Serdecznie dziękujemy pani prof. Kołodziejek za organizację spotkania i czekamy na więcej!

newsa przygotowała: Żaneta Teklak kl. IF


[dodaj komentarz]   [pokaż komentarze]

02.09.2009

Koło plastyczne
     W poniedziałek 7.09.2009r o godz. 14.30 w świetlicy szkolnej odbędzie się spotkanie organizacyjne koła plastycznego. Zainteresowanych zaprasza p.prof. Jolanta Plucińska.

[dodaj komentarz]   [pokaż komentarze]

02.09.2009

Stypendia socjalne
     Szanowni Państwo!
Przesyłam Państwu druki dokumentów dotyczących przyznania pomocy materialnej o charakterze socjalnym. Informuję, iż o stypendium szkolne może ubiegać się rodzina, której dochód nie przekracza *351 zł* netto na jedną osobę. Pod uwagę należy wziąć dochód rodziny z miesiąca sierpnia 2009r. Przypominam, że w przypadku ucznia pełnoletniego, Wnioskodawcą jest uczeń a nie jego rodzic.
O zasiłek szkolny może starać się rodzina ucznia znajdująca się w przejściowo trudnej sytuacji materialnej z powodu zdarzenia losowego, jednak w terminie nie dłuższym niż 2 miesiące od wystąpienia takiego zdarzenia.
Wnioski wraz z dokumentacją i listą przewodnią należy złożyć w Urzędzie Miasta pok. 6 w następujących terminach:
- 11.09.09r. - szkoły podstawowe
- 14.09.09r. - gimnazja, szkoły niepubliczne
- 15.09.09r. - szkoły ponadgimnzjalne.
Zgodnie z ustawą o systemie oświaty, wnioski należy składać najpóźniej *do 15 września* danego roku szkolnego. Wnioski złożone po tym terminie tylko w uzasadnionych przypadkach będą rozpatrywane pozytywnie.

Magdalena Dębska
Wydz. Edukacji, pok. 36
tel. (034) 37-07-236
-----------------------------
W związku z powyższym informuję, że termin składania dokumentów za pośrednictwem szkoły upływa 14.09.2009. Wypełnione druki należy dostarczyć do pedagoga szkolnego.

Marek Podgórski


[dodaj komentarz]   [pokaż komentarze]

01.09.2009

Rowerowe afterparty
     Takiego „tłumu” Trauguciaków zainteresowanych wycieczką rowerową dawno nie widziałem. Na starcie stawiło się aż dwanaście osób, w tym - co pragnę podkreślić - cztery dziewczęta. Byli uczniowie II LO ale też „Norwida” i „TZN-u”. Chętni na popołudniowe afterparty przyjechali nawet z Kłobucka, Wręczycy Wielkiej i Kalei.
W promieniach - jeszcze - letniego słońca ruszyliśmy polnymi drogami w kierunku lodziarni w Kamyku (a ściślej – Borowiance).
Po drodze przytrafiło się kilka efektownych upadków, a grupa na metę dojechała – całkiem przypadkowo – różnymi drogami. Nie mniej dojechali wszyscy i to „prawie cali”.
Wzbogaceni o kilkaset kalorii turystycznym tempem wróciliśmy do domów.
PS
Kolejny wypad m.in. jeśli pogoda pozwoli w sobotę. Zainteresowanych proszę o śledzenie informacji na traugutt.net.

[dodaj komentarz]   [pokaż komentarze]

01.09.2009Newsy ... [1] [2] [3] ... [115] [116] [117] [118]
Archiwum ... 2008/2009 2007/2008 2006/2007 2005/2006 2004/2005 2003/2004 2002/2003