Serwis przez 8 lat prowadził pedagog liceum - Marek Podgórski
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
..::WITAJ!::..
Dzisiaj jest czwartek, 28 marca 2024.

Strona funkcjonowała od 19.05.2003r. do 01.08.2011r.

Aktualna strona liceum znajduje się pod adresem 2lo.traugutt.net
MŁODA ESTRADA cz. 4
      Po piątkowym koncercie "Młodej Estrady" 14 sierpnia, podczas którego Amfiteatr przy Promenadzie im. Czesława Niemena zgromadził ponad 400 osób, organizowane jest kolejne wydarzenie prezentujące młodych, utalentowanych artystów.
- Ciekawostką będzie na pewno pokaz tricków piłkarskich tzw. "freestyle footbal" grupy R- Style oraz finałowy pokaz ognia, czyli fire show przy wygaszonych światłach - zapowiada koordynator programowy Piotr "Dziker" Chrząstek. - Oby dopisała pogoda, a za tydzień 28-29 sierpnia zapraszamy do amfiteatru na Dni Częstochowy! - dodaje.
PROGRAM na 22 sierpnia (sobota)
Przegląd młodych zespołów z Częstochowy
Godz. 19.30
1. Centrum Strona (gatunek - hip hop)
Godz. 20.00
2. Grupa R – Style (freestyle footbal)
Godz. 20.10
3. The Potters (gatunek - rock progresywny)
Godz. 20.40
4. Grupa Elementalis (pokaz ognia - Fire Show)

[dodaj komentarz]   [pokaż komentarze]

21.08.2009

Wpływowa Traugucianka
      Jest pierwszą kobietą prezesem w historii swojej firmy. Znalazła się wśród 50 najbardziej wpływowych kobiet w mediach.
Magdalena Malicka - częstochowianka, trzydziestoparolatka. Absolwentka LO im. Traugutta. Po maturze wyjechała z Częstochowy. Skończyła filologię romańską na Uniwersytecie Jagiellońskim, teatrologię na Sorbonie. Zrobiła dyplom MBA w dziedzinie zarządzania i marketingu w Szkole Biznesu Politechniki Warszawskiej i Wyższej Szkole Handlowej HEC w Paryżu. W stolicy Francji szkoliła język, poznała naukowców, artystów. Wieczorami w hotelu Polskiej Akademii Nauk, gdzie mieszkała, uczestniczyła w długich dysputach o nauce, sztuce, teatrze.
A potem wróciła do Krakowa, ale po pół roku przeprowadziła się do Warszawy - gdzie mieszka do dziś. Najpierw pracowała w Fundacji Francja - Polska przy ambasadzie francuskiej. W 2000 roku rozpoczęła pracę w wydawnictwie G+J Polska - w marketingu; opiekowała się tygodnikiem "Naj". Szybko awansowała na stanowisko dyrektora wydawniczego (odpowiadała za cały proces wydawniczy magazynu), potem została wydawcą grupy poradnikowych magazynów kobiecych ("Naj", "Claudia", "Moje Mieszkanie", "Moje Gotowanie", "Rodzice"). Od 2001 roku jest prezesem. Pierwszą kobietą prezesem w historii swojej firmy i pierwszym tzw. lokalnym prezesem, bo do tej pory to stanowisko piastowali tylko Niemcy (wydawnictwo ma centralę w Hamburgu i liczne oddziały na całym świecie; należy do koncernu Bertelsmann).
W przygotowanym ostatnio przez magazyn "Home&Market" rankingu 50 najbardziej wpływowych kobiet w mediach Magdalena Malicka zajęła 11. miejsce.
Kiedyś, gdy miała problemy, spacerowała po jasnogórskich wałach. Miała ukochane zakątki w klasztorze. Znajdowała tam spokój i ukojenie. Chętnie wraca do tamtych czasów. A gdy tylko to możliwe, przyjeżdża do Częstochowy. Do brata i jego rodziny, do przyjaciół ze szkolnych czasów.

źródło: Gazeta Wyborcza Częstochowa


[dodaj komentarz]   [pokaż komentarze]

21.08.2009

Przegląd młodych zespołów z Częstochowy
     W piątek 14 sierpnia w amfiteatrze na promenadzie odbędzie się kolejny przegląd z cyklu „Młoda Estrada On Promenada”.
Start o godz. 19.00 - Projekt 42-200 (gatunek hip hop)
- godz. 19.30 Szkoła tańca Anety Świerczyńskiej - Mokrzyckiej oraz Kasia Klajn – taniec solo
- godz. 19.50 Absolucja (gatunek rock)
- godz. 20:20 The Potters (gatunek rock progresywny)

[dodaj komentarz]   [pokaż komentarze]

14.08.2009

Co z dyslektykami?
     "Rzeczpospolita": Ani na sprawdzianie po podstawówce, ani na egzaminie gimnazjalnym, ani na maturze ma nie być już ulg dla dyslektyków - wprowadzenie takich zmian rozważa resort edukacji. Dziennik przypomina, że w tym roku z ulg dla dyslektyków skorzystało ok. 100 tys. z 1,3 mln zdających.
Wiceminister w MEN, prof. Zbigniew Marciniak powiedział gazecie, że w zamian ma być wydłużony czas egzaminów. Podkreślił, że zwłaszcza na egzaminach maturalnych "musi obowiązywać taka sama, uczciwa miara dla wszystkich", bo - jak uzasadniał - jest to jednocześnie egzamin na wyższe studia.
"Rz" przypomina, że ulgi przysługujące dotychczas dyslektykom ze specjalnymi zaświadczeniami z poradni psychologiczno-pedagogicznych, to przede wszystkim prawo do łagodniejszego oceniania, a także do: korzystania z pomocy nauczyciela, który czyta teksty i treść zadań; rozwiązywania testu na komputerze, wydłużonego czasu zdawania i pisania na osobnej sali.

[dodaj komentarz]   [pokaż komentarze]

14.08.2009

CKE podała terminy sprawdzianów i matur
     Egzaminy maturalne rozpoczną się 4 maja. Sesja egzaminów pisemnych potrwa do 22 maja, a egzaminów ustnych do 28 maja.
4 maja przeprowadzony będzie egzamin pisemny z języka polskiego. Rano (o godz. 9) przystąpią do niego maturzyści zdający na poziomie podstawowym, a po południu (o godz. 14) na poziomie rozszerzonym. 5 maja będzie egzamin z matematyki: rano poziom podstawowy, po południu rozszerzony, a 6 maja egzamin z języka angielskiego: rano poziom podstawowy, po południu rozszerzony. Na 7 maja rano wyznaczono egzamin pisemny z wiedzy o społeczeństwie (oba poziomy), po południu - z historii sztuki (oba poziomy).
10 maja odbędzie się rano egzamin z biologii (oba poziomy), po południu z historii muzyki (oba poziomy); 11 maja - rano z języka niemieckiego na poziomie podstawowym, po południu z niemieckiego na poziomie rozszerzonym; 12 maja - rano z języka hiszpańskiego na poziomie podstawowym, po południu z języka hiszpańskiego na poziomie rozszerzonym; 13 maja - rano z geografii (oba poziomy), po południu - z wiedzy o tańcu (oba poziomy); 14 maja z języka rosyjskiego - rano poziom podstawowy, po południu rozszerzony.
17 maja będzie rano egzamin z historii (oba poziomy), po południu - z chemii (oba poziomy); 18 maja rano - z informatyki (oba poziomy), po południu - z języka łacińskiego i kultury antycznej (oba poziomy); 19 maja z języka francuskiego - rano poziom podstawowy, po południu rozszerzony; 20 maja - rano z fizyki i astronomii (oba poziomy), po południu - z filozofii (oba poziomy); 21 maja - z języków mniejszości narodowych, języka kaszubskiego i języka włoskiego (poziomy podstawowe rano, rozszerzone po południu).
Termin egzaminów pisemnych z poszczególnych przedmiotów zdawanych w językach obcych przez abiturientów klas dwujęzycznych wyznaczono na 22 maja.
Szczegółowy kalendarz dotyczący ustnych egzaminów maturalnych ustalają szkolne komisje egzaminacyjne.
Dodatkowe terminy pisemnych egzaminów maturalnych wyznaczono na dni: 7-11 czerwca i 14 czerwca.
Maturalne egzaminy poprawkowe pisemne przeprowadzone będą 23 sierpnia, a poprawkowe ustne w dniach 19-25 sierpnia.
Szczegółowy kalendarz egzaminacyjny na rok szkolny 2009/2010 można pobrać tutaj.

[dodaj komentarz]   [pokaż komentarze]

12.08.2009

WIECZORNE SEANSE FILMOWE W AMFITEATRZE
     Wykorzystując tygodniową przerwę akcji "Młoda Estrada On Promenada", zapraszamy w najbliższą sobotę do Amfiteatru przy Promenadzie Czesława Niemena na projekcję dwóch komedii.
Plenerowy pokaz filmów został zorganizowany przez Ośrodek Kultury Filmowej – Kino Studyjne ILUZJA w ramach akcji Lato 2009.
W sobotę, 8 sierpnia o godz. 21.30 widzowie będą mogli obejrzeć filmy:
- „ILE WAŻY KOŃ TROJAŃSKI ?” Polska, 2008 (118 min.)
reżyseria: Juliusz Machulski
wyk.: Ilona Ostrowska, Maciej Marczewski, Robert Więckiewicz, Danuta Szaflarska i in.
- „TAJNE PRZEZ POUFNE” Francja/USA, 2008 (95 min.)
reżyseria: Ethan Coen, Joel Coen
wyk. George Clooney, Frances McDormand, Brad Pitt, John Malkovich i in.
Wstęp na seanse – wolny.

źródło: mosir.pl


[dodaj komentarz]   [pokaż komentarze]

07.08.2009

One Small Step
     W czerwcu 2009 na 40 lat po legendarnych wydarzeniach amerykańskiego programu kosmicznego Apollo 11 na forum artystów elektronicznych WEF.pl powstała inicjatywa stworzenia dźwiękowego monumentu upamiętniającego datę 20 lipca 1969, kiedy to w ramach Apollo 11 człowiek postawił pierwszy krok na Księżycu.
Jednym z kluczowych założeń projektu "One Small Step" jest purystyczne oparcie powstających utworów wyłącznie o sample dźwiękowe zawierające legendarne już dzisiaj słowa Neila Armstronga, które wypowiedział dotykając stopą powierzchni Księżyca “To mały krok dla człowieka, wielki krok dla ludzkości” (co udało się zrealizować w 95%). Na tej płycie słowa i szum lądownika, zakłócenia oraz odgłosy aparatury radiowej stają się wyłącznym materiałem, który w głowach artystów ukształtował ten dźwiękowy pokłon dla marzeń o zdobywaniu przestrzeni kosmicznej.
Płyta dostępna jest za darmo dla wszystkich zainteresowanych w wersji on-line pod adresem www.wef.pl/onestep
Smaku całemu wydarzeniu dodaje fakt, że ten projekt mogliśmy zrealizować wspólnym wysiłkiem artystów sceny WEF, dzięki wsparciu marki 36i6 oraz dzięki współpracy z Ambasadą Stanów Zjednoczonych Ameryki, która wsparła nas w zakresie dotarcia i wykorzystania archiwalnych materiałów związanych z lądowaniem w ramach programu Apollo.
Autorem i koordynatorem koncepcji jest Grzegorz Bojanek.
Miłego odsłuchu.

[dodaj komentarz]   [pokaż komentarze]

05.08.2009



Newsy ... [1] [2] [3] ... [116] [117] [118]
Archiwum ... 2008/2009 2007/2008 2006/2007 2005/2006 2004/2005 2003/2004 2002/2003