Serwis przez 8 lat prowadził pedagog liceum - Marek Podgórski
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
..::WITAJ!::..
Dzisiaj jest poniedziałek, 28 listopada 2022.

Strona funkcjonowała od 19.05.2003r. do 01.08.2011r.

Aktualna strona liceum znajduje się pod adresem 2lo.traugutt.net
Dzień Sportu
     Z okazji przypadającego 1 czerwca Międzynarodowego Dnia Dziecka „Katedra Wychowania Fizycznego” zaprosiła uczniów II LO do rywalizacji na wesoło w ramach organizowanego corocznie „Dnia Sportu”.
Szkolne boisko było miejscem skoków w dal, rzutów kurzym jajem, (niekoniecznie wykonywanych w tradycyjny sposób) strzałów na bramkę czy prób trafienia spławikiem do butelki. Po sąsiedzku, na równo przystrzyżonym szkolnym trawniku próbowano odbijać piłkę do siatkówki, czy biegać z różnej wielkości piłkami w ręku i … i nie tylko piłkami i niekoniecznie w ręku.
Bez mała dwugodzinne zabawy kończyły wyścigi rzędów… z piłkami a jakże.
Skrupulatnie mierzony czas i odliczane (centy)metry pozwoliły wyłonić zwycięzców.
Najszybciej, najdalej, najlepiej i w ogóle naj wypadła klasa „majtkowo - ręcznikowych supermanów”. Niech moc będzie z Wami.

[dodaj komentarz]   [pokaż komentarze]

03.06.2011

Sandomierz
     Klasa II a organizuje wycieczkę do Sandomierza w terminie 14-15 czerwca.
Koszt noclegu 25zł/os.
W sumie całkowity koszt wycieczki wyniesie 90 zł (bez jedzenia). Rezerwacja obejmuje 30 miejsc + kadra. O miejscach decyduje kolejność zgłaszania się.
Zainteresowanych prosimy o kontakt z Zuzią Halkiewicz albo Michałem Prószyńskim.
Serdecznie zapraszamy.

newsa przygotował: Chalski


[dodaj komentarz]   [pokaż komentarze]

03.06.2011

Trauguciacy będą zdobywać szczyty

     “Zdobywać szczyty, pogłębiając wiedzę i niwelując braki w drodze do kariery życiowej” - pod takim tytułem, w ramach projektu współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego, rozpoczynamy w "Traugucie" realizację szeregu interesujących działań edukacyjnych.
Już od września uczniowie będą mogli uczestniczyć w dodatkowych zajęciach uzupełniających z matematyki, fizyki, biologii, chemii oraz geografii; a także w zajęciach rozwijających “Olimpijczycy na start!” z matematyki, fizyki, biologii, chemii, geografii, podstaw przedsiębiorczości oraz ekonomii.

[dodaj komentarz]   [pokaż komentarze]

02.06.2011

Komunikat LOP
     Zbieramy zużyte baterie. Osoby posiadające takie baterie proszone są o przyniesienie ich do sali 1A lub do biblioteki.

newsa przygotował: Paulina Zębik


[dodaj komentarz]   [pokaż komentarze]

02.06.2011

Deutschland za nami
     Trzy ostatnie dni wymiany polsko-niemieckiej nie miały już nic wspólnego z obowiązkami szkolnymi – w piątek rano cała grupa spotkała się na dworcu kolejowym w Emmerich, w pełni gotowa na wycieczkę do Kolonii. Przybywszy do celu (bez opóźnień ze strony niemieckich kolei), niemal zaraz po wyjściu z pociągu stanęliśmy naprzeciw najważniejszej atrakcji turystycznej miasta – katedry św. Piotra i Najświętszej Marii Panny, neogotyckiej budowli wprost oszałamiającej wielkością i splendorem. Nieco później mogliśmy zresztą zobaczyć ją także od wewnątrz, a niektórzy postanowili nawet wspiąć się na wieżę, choć po pokonaniu pierwszej setki z ponad 500 stopni wiodących na taras widokowy chyba wielu pożałowało tej decyzji… Ostatecznie jednak rozciągająca się ze szczytu panorama miasta okazała się warta wysiłku, co wyczerpani powtarzaliśmy sobie desperacko podczas równie długiej i męczącej drogi w dół.
     Przywracając jednak chronologię zdarzeń, zwiedzanie rozpoczęliśmy od wizyty w muzeum Ludwig, pełnym awangardowych i prowokacyjnych dzieł sztuki nowoczesnej. Wśród licznych obrazów, fotografii i instalacji mogliśmy zobaczyć dzieła m.in. Salvadora Dalego, Pabla Picasso, Andy’ego Warhola i Roya Lichtensteina.
     Zmęczenie intelektualne (po nieraz trudnych do przyswojenia wizjach współczesnych artystów) i fizyczne (ponad 500 stopni!) ukoić mogliśmy na ulicy Schildergasse, będącej zakupowym centrum Kolonii i dość zabawną opozycją do widzianych godzinę wcześniej obrazów niejednokrotnie krytykujących właśnie konsumpcyjny styl życia.

     Sobota w programie wymiany oznaczona była jako „czas z rodziną”, a spędziliśmy ją w różnorodny sposób, np. jadąc na wycieczkę do jednego z miast w Holandii – spotkaliśmy się wszyscy dopiero wieczorem, by uczcić urodziny jednej z uczestniczek :) Świętowanie nie mogło trwać jednak zbyt długo, gdyż następnego dnia czekała nas polsko-niemiecka msza w niezwykle nowocześnie zaaranżowanym kościele Heilig Geist, a po niej gry, zabawy oraz poczęstunek, którego daniem głównym był przygotowany parę dni wcześniej i – uwaga – gotowany własnoręcznie przez uczniów naszej szkoły dobry polski bigos. Mimo pewnych obaw danie okazało się bardzo udane i resztę niedzieli, czyli niemal ostatnie chwile naszego pobytu w tym urokliwym miasteczku, mogliśmy spędzić w bardziej malowniczych miejscach niż zacisze łazienki naszych gospodarzy. Poniedziałkowa zbiórka pod szkołą o 5 rano, głośne pożegnania, droga do Dortmundu, lot ponad chmurami i swojska trasa Pyrzowice-Częstochowa to rozdziały kończące tegoroczną wymianę polsko-niemiecką. Dziękujemy naszym opiekunom – prof. Grzegorzowi Bojankowi, prof. Agacie Szczepańskiej i prof. Ewie Kowalik – i niecierpliwie czekamy jesień, kiedy to goście z Niemiec zawitają w naszym mieście.

newsa przygotowała: Sara Mishchil


[dodaj komentarz]   [pokaż komentarze]

31.05.2011

Beach Soccer
     Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Częstochowie organizuje turniej, którego celem jest wyłonienie najlepszej drużyny Beach Soccera w Częstochowie a także popularyzacja tej dyscypliny sportu na terenie naszego miasta.
Turniej odbędzie się w dniach 13-17 czerwca 2011r. na terenie nowo otwartej Pływalni Letniej przy ul. Dekabrystów 45 w Częstochowie.
Turniej zostanie rozegrany w dwóch kategoriach: gimnazja oraz szkoły ponadgimnazjalne. Skład drużyny stanowi 4 zawodników + bramkarz i 5 rezerwowych. Regulamin turnieju.
Zgłoszenia przyjmuje Krzysztof Rokosa z kl. IIE.

[dodaj komentarz]   [pokaż komentarze]

31.05.2011

Chemiczne sukcesy
     Z ogromną przyjemnością chcemy poinformować, że w XXI Regionalnym Konkursie "Randka z chemią", organizowanym przez Pałac Młodzieży Katowice, uczennice naszej szkoły zostały laureatkami:
Paulina Marek z klasy 1e – III miejsca
Iza Pawelak z klasy 1b – V miejsca
Dziewczętom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !

A.Adryjańska-Mroczek
G.Miłkowska


[dodaj komentarz]   [pokaż komentarze]

31.05.2011

KIZUNA
     KIZUNA – bądźmy solidarni z Japonią
UNESCO proponuje Szkołom Stowarzyszonym UNESCO udział w akcji „KIZUNA”, co po japońsku znaczy „SOLIDARNOŚĆ”.
W czasie tsunami, którego doświadczyła Japonia, zrujnowanych zostało ponad 7000 szkół, w tym 40 szkół należących do naszej sieci Szkół Stowarzyszonych UNESCO. Wielu uczniów zginęło, a ocaleni pozostają w traumie.
Akcja „KIZUNA” pozwoli nam dać dowód, że nie jesteśmy obojętni na ich cierpienie, że jest ktoś na świecie, kto myśli o nich i pragnie dodać im otuchy. Aby przyłączyć się do tej akcji, wystarczy napisać do kolegów z Japonii kartkę pocztową. Można ją napisać po angielsku, francusku, rosyjsku, hiszpańsku, arabsku, chińsku i oczywiście po japońsku. Można – zamiast pisać – wyrazić swoje uczucia rysunkiem na kartce pocztowej.
Ważne jest, aby na każdej kartce znalazły się następujące dane:
1. Imię i nazwisko, wiek i płeć i adres autora. Jeśli nadawcą jest uczeń Szkoły Stowarzyszonej UNESCO, proszę to zaznaczyć pod adresem (ang. - ASPnet; fr. - RéSEAU)
2. Zaznaczyć, kto wysyła – uczeń, czy nauczyciel w jego imieniu
3. Oczywiście najważniejsza jest treść, niezależnie od tego, czy przedstawiona na piśmie (prozą, wierszem), czy rysunkiem.
Kartki proszę przekazywać samorządowi uczniowskiemu lub wrzucać do pudełka, które od czwartku będzie znajdować się przy portierni.

newsa przygotował: SU


[dodaj komentarz]   [pokaż komentarze]

30.05.2011Newsy ... [1] [2] [3] [4] [5] ... [116] [117] [118]
Archiwum ... 2008/2009 2007/2008 2006/2007 2005/2006 2004/2005 2003/2004 2002/2003