Serwis przez 8 lat prowadził pedagog liceum - Marek Podgórski
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
..::WITAJ!::..
Dzisiaj jest czwartek, 23 marca 2023.

Strona funkcjonowała od 19.05.2003r. do 01.08.2011r.

Aktualna strona liceum znajduje się pod adresem 2lo.traugutt.net
LOT, na który wszyscy czekają!
     Już w najbliższy poniedziałek, 21.12.br., każdy z Was będzie miał okazję zakupić, za jedyne 1,50zł, najnowsze (ostatnie w 2009 roku!) wydanie popularnego miesięcznika LOT. Tematem numeru będą używki oraz uzależnienia w jakie coraz częściej popada młodzież, także ta z naszego liceum. Poza tym wywiad z opiekunką LOTu - panią profesor Agnieszką Henel, erudytą roku - Pawłem Złotkowskim, Sylwią Parkitną i panem Zdzisławem Czekajem. Ponadto kolejna część pasjonujących "Cierpień Młodego Snajpera", kilka słów o przełomowym referendum, reportaż z wizyty w Domu Dziecka, co nieco o buncie i komercjalizacji świąt, a także wiele, wiele innych. Serdecznie zachęcamy do lektury!
PS Redakcja LOTu życzy wszystkim czytelnikom zdrowych, radosnych Świąt oraz szczęśliwego Nowego Roku!

newsa przygotował: LOT


[dodaj komentarz]   [pokaż komentarze]

20.12.2009

Poczytaj mi, przyjacielu :)
     Nasze serca skradły dzieciaki z Oddziału Przedszkolnego w Szkole Podstawowej nr 53, więc dnia 16 grudnia uczennice z klasy IIB - Ela Czaja, Magda Morawska, Kamila Krzakowska i Kamila Woszczyna, ponownie zagościły w murach tej przyjemnej placówki. Tym razem przeprowadziłyśmy zajęcia na temat świąt Bożego Narodzenia, a scenariusz lekcji był nieco bardziej rozbudowany niż ostatnio ;) Sześciolatki między innymi zaśpiewały nam kolędy, opowiedziały o znanych tradycjach i przedstawiły je na brystolach, zrobiły z papieru gigantyczny, kolorowy łańcuch (721 oczek!), którym ozdobiłyśmy cały sufit i wykonały postać świętego Mikołaja za pomocą waty, farb, kredek i różowej pasty do zębów (tak, tak, różowej - dzięki, Ela!:D).
Było trudniej, bo i uczniów do przypilnowania było więcej, ale sprostałyśmy zadaniu i wszyscy przeżyli :) Ponownie dziękujemy za współpracę wychowawczyniom klas 0B, 0D, 0E i dyrekcji SP 53, a także naszym nowym fotografom - Agacie Radeckiej i Kamili Krętuś, które pomagały nie tylko policzyć oczka w łańcuchu.
Ps. dla wszystkich grup, które zamierzają wziąść udział w tej akcji, wierszyk:
Nauczycielka: Chcę powiedzieć kilka słów.
Dzieci: My milczymy, a ty mów!
Naprawdę się przydaje :)

newsa przygotowała: Magda M.


[dodaj komentarz]   [pokaż komentarze]

20.12.2009

Przedświąteczna "piłeczka"
     Mnóstwo emocji, ostra walka i wspaniała publika - tak można najkrócej opisać dzisiejsze X HALOWE MISTRZOSTWA TRAUGUTTA W PIŁCE NOŻNEJ. W rywalizacji wzięło udział 16 klas podzielonych na 4 grupy. Kilka minut po godzinie ósmej turniej zainaugurowała grupa A, w której zwyciężyła klasa 3A z kompletem zwycięstw na koncie. W grupach B,C i D najlepsze okazały się kolejno klasy IIIF, IE i ID. Wyjście z grupy dwóch klas pierwszych można potraktować jako niemałą niespodziankę (brawa dla "pierwszaków"). Pary w półfinale stworzyły zatem IIIA z IIIF i IE z ID.
W pierwszym meczu po niezwykle emocjonującym spotkaniu awans do finału zapewniła sobie klasa IIIF, dzięki strzeleniu złotej bramki w dogrywce, natomiast w pojedynku pierwszoklasistów zwyciężyła klasa ID (tam także emocji było co nie miara:)) W trakcie, gdy wszyscy z niecierpliwością oczekiwali na decydujące starcia, na parkiet wybiegła drużyna nauczycieli wsparta jednym trzecioklasistą, by zmierzyć się z reprezentacją uczniowską. W pojedynku, który wzbudził wśród widowni spore zainteresowanie lepsi okazali się nauczyciele w składzie - pan prof. Ireneusz Stasiak, p.prof Bartłomiej Bigdowski, p.prof. Tomasz Muskała, ks. Rafał Zawisza, p.prof. Michał Nowak oraz Kacper Tomczyk z klasy 3A) W końcu przyszedł czas na finał, w którym to uczniowie ID pokonali maturzystów z klasy F i tym samym już w pierwszym roku edukacji w II LO zostali mistrzami szkoły w piłce nożnej! Jeszcze wcześniej swój mecz rozegrali uczniowie III A i IE, którego stawką było 3 miejsce. Tu także "młoda krew" rozprawiła się ze starszyzną z klasy humanistycznej. Końcowe wyniki turnieju przedstawia się następująco :
1. ID
2. 3F
3. IE
4. 3A
Trzy najlepsze ekipy otrzymały pamiątkowe koszulki oraz zaproszenie na "wyżerkę" do Mega Pizzy. W ten oto sposób zakończył się X jubileuszowy turniej halowy. Należy podziękować zatem prof. Ireneuszowi Stasiakowi za pomoc i chęć zorganizowania tej imprezy a także sędziemu panu prof. Bartłomiejowi Bigdowskiemu.

newsa przygotował: Kacper Tomczyk kl. IIIA


[dodaj komentarz]   [pokaż komentarze]

18.12.2009

Dary zebrane
     Przez ostatni tydzień prosiliśmy was o dostarczanie darów, które z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia zostaną przekazane potrzebującym dzieciom.
W akcji wzięło udział 18 klas, do pełni szczęścia zabrakło udziału ostatniej – 19. Zebraliśmy pokaźną ilość pomocy naukowych, książek i zabawek. Wszystkim klasom biorącym udział w akcji składamy bardzo serdeczne podziękowania. Mamy nadzieję, że przyszłoroczna zbiórka zakończy się takim samym sukcesem, a wezmą w niej udział tym razem wszyscy uczniowie.
Serdecznie dziękuję pani dyr. Dorocie Malickiej za udostępnienie gabinetu oraz selekcję darów, a pani prof. Annie Gołębiowskiej za dostarczenie prezentów obdarowanym.

newsa przygotował: opiekun SU p.prof. Izabella Zawisza


[dodaj komentarz]   [pokaż komentarze]

17.12.2009

Szczegóły jutrzejszego turnieju.
     Zasady:
1. Sędzia ma zawsze rację.
2. Jeżeli sędzia nie ma racji, patrz punkt 1.
3. Gramy fair-play.
Info:
1. Mamy 16 drużyn, więc podział jest następujący: 4 grupy po 4 drużyny , do półfinału wychodzi zwycięzca każdej z grup.
2. Gramy 2 połowy po 3 minuty, po fazie grupowej mecze trwają 2 razy po 5 minut.
3. Pierwsza grupa gra na pierwszej godzinie lekcyjnej,druga na drugiej itd.
4. Zawodnicy są zwolnieni TYLKO na SWOJE mecze (1 godzina lekcyjna).
5. Na zwycięzców czekają koszulki ( również dla miejsc 2 i 3) i wyjście na pizze.
6. 5 koszulek czeka na 5 najlepszych kibicek/kibiców.

newsa przygotowali: KASPRZAK&TOMCZYK&BŁOŃSKI&POLAK COMPANY


[dodaj komentarz]   [pokaż komentarze]

17.12.2009

Metoda Marii Montessori
     "Pomóż mi zrobić to samemu..." - ta myśl widnieje na holu Miejskiego Przedszkola nr 37 w Częstochowie. W poniedziałek 14 grudnia 2009 grupa zainteresowanych młodych pedagogów wraz z p.prof. Agnieszką Kołodziejek postanowiła zgłębić wiedzę na temat metody Marii Montessori.
Odwiedziliśmy dzieci i wychowawczynie z grupy Montessori I. Mogliśmy znów poczuć się jak mali odkrywcy siedząc w kole na dywanie i zgłębiać tajniki metody. Pani Ilona opowiedziała nam skąd narodził się pomysł wprowadzenia pedagogiki Marii Montessori w naszym mieście, a pani Monika przedstawiła nam cele wychowawcze m.in. zorganizowanie w szczególny sposób środowiska edukacyjnego, które pozwala na samodzielne zdobywanie doświadczenia, wiedzy i osiągnięcie niezależności, rozwijanie wrażliwości na własny rozwój, potrzeby ludzi, świata przyrody i kultury. Dzieci w grupach wymieszane są wiekowo od 3 do 6 roku życia. Koncepcja pedagogiczna pozwala dzieciakom w prosty sposób poznać świat liter i cyfr, a także biologii, chemii, fizyki czyli „wychowania kosmicznego”. Wiem, że nic Wam to nie mówi, ale jest to jeden z działów materiału rozwojowego.
Mieliśmy okazję również uczestniczyć w zajęciach dydaktycznych, zapoznać się i popracować z materiałem montessoriańskim. Szczególnie „Bloki cylindryczne” wydały nam się interesujące, a zarazem trudne do ułożenia z opaską na oczach. Była wspólna zabawa, śpiew kolęd i wykonanie wspólnych świątecznych prac plastycznych pt. "Aniołki".
Czas upłynął bardzo szybko, dlatego też musieliśmy się rozstać. Pewnie niedługo do Nich wrócimy by przekonać się czym Nas jeszcze mogą zaskoczyć.

newsa przygotował: Paulina Majewska kl. I f


[dodaj komentarz]   [pokaż komentarze]

17.12.2009

Śladem Sobieskiego...
     Wzorem króla Jana III Sobieskiego, dnia trzynastego grudnia grupa trauguciaków triumfalnie wróciła spod Wiednia. Na szczęście na Austriaków nikt nie napadł, a my nie musieliśmy iść im z odsieczą. Zamiast tego, poświęciliśmy się zwiedzaniu ich pięknej stolicy.
W dniach od dziesiątego do trzynastego grudnia mieliśmy okazję zobaczyć katedrę świętego Szczepana, śladami cesarzowej Sisi przechadzać się po korytarzach pałacu Schönbrunn, obejrzeć park Prater, oraz, szlifując przy tym znajomość niemieckiego i angielskiego, zrobić zakupy na Bożonarodzeniowym Jarmarku, w samym centrum Wiednia. W końcu, wielce niepocieszeni że to już koniec, poprzez Czechy wróciliśmy do Polski. Wobec tego dziękujemy bardzo pani profesor Ewie Wiekierze i panu profesorowi Jackowi Wiekierze za zorganizowanie tego świetnego wyjazdu.Danke schön! Z pewnością wielu spośród nas będzie niejednokrotnie do stolicy Austrii powracać.

newsa przygotował: Łukasz A. Kasznia kl. IIG


[dodaj komentarz]   [pokaż komentarze]

16.12.2009

Coroczna "kopaninka"
     Wszystkich miłośników piłki nożnej zapraszamy na X JUBILEUSZOWY ( gratulacje dla p.prof. Stasiaka :) ) halowy turniej piłki nożnej. W tym roku do rywalizacji przystąpi aż 15 klas, co świadczy o wysokiej randze tej szkolnej imprezy (oklaski dla p.prof. Stasiaka :P ) Zasady piątkowej rywalizacji uległy pewnym modyfikacjom w porównaniu z rokiem poprzednim. 15 zespołów zostanie podzielonych na 5 grup po 3 zespoły każda. Z grupy "wychodzi" zwycięzca oraz 3 drużyny z miejsc 2 które osiągnęły najlepszy bilans punktowy. W grupie finałowej znajdzie się zatem 8 ekip, które powalczą o tytuł mistrzowski systemem pucharowym. Emocje gwarantowane!
Dodatkowych informacji udzielają: Kacper Tomczyk, Tomasz Błoński i Tomasz Kasprzak z klasy 3A.

newsa przygotował: KASPRZAK&TOMCZYK&BŁOŃSKI COMPANY


Na zdjęciach turniej sprzed 2 lat.

[dodaj komentarz]   [pokaż komentarze]

15.12.2009Newsy ... [1] [2] [3] ... [87] [88] [89] ... [116] [117] [118]
Archiwum ... 2008/2009 2007/2008 2006/2007 2005/2006 2004/2005 2003/2004 2002/2003