Serwis przez 8 lat prowadził pedagog liceum - Marek Podgórski
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
..::WITAJ!::..
Dzisiaj jest piątek, 22 września 2023.

Strona funkcjonowała od 19.05.2003r. do 01.08.2011r.

Aktualna strona liceum znajduje się pod adresem 2lo.traugutt.net
O reportażu słów kilka...
     „Bądźmy medialni!” – pod tym mottem odbyły się dziś, trzecie już z cyklu, warsztaty na temat pisania reportażu. Te wyjątkowo ciekawe zajęcia poprowadziła pani dr Dorota Suska – zastępca dyrektora do spraw dydaktycznych Instytutu Filologii Polskiej na Akademii Jana Długosza w Częstochowie.
Sześcioro uczniów klasy medialnej II LO, pod opieką organizatorki warsztatów – pani profesor Agnieszki Henel, wespół z uczniami IX LO im. C. K. Norwida i Gimnazjum nr 5, zgłębiało tajniki pisania reportażu, poznając jego budowę, a także zasady, jakimi rządzi się ten, obecnie coraz bardziej popularny, gatunek dziennikarski. Dowiedzieliśmy się między innymi o tym, że określa się go mianem „uobecnienia prawdy o człowieku i świecie”, a w jego treści ważny jest każdy, choćby najmniejszy, szczegół.
Mamy nadzieję, że poszerzona na warsztatach wiedza na temat reportażu nie pójdzie na marne.

newsa przygotowała: Agnieszka Parkitna kl. IIG


[dodaj komentarz]   [pokaż komentarze]

14.12.2009

Kraków 10.12 AD 2009
     Zmarznięte postaci około godziny 7:00 przed szkołą. Nie, to nie uczniowie czekający na „zerówkę”, lecz II A, która postanowiła odwiedzić miasto polskich królów. Po nieudanej próbie szturmowania szkolnych wrót, celem znalezienia jakiegoś ciepłego miejsca, czekaliśmy na autokar.
Dotarliśmy do Krakowa. Po krótkim zbadaniu okolic ratusza, udaliśmy się na zamek. Tam panie przewodniczki oprowadziły nas po wystawie „Wawel zaginiony”. Praktyczną lekcją historii była możliwość zobaczenia na własne oczy jak wyglądały królewskie kuchnie, pieczołowicie zdobione piecowe kafle, „ówczesny mikser” itp.
Druga część dnia upłynęła na badaniu zakamarków Krakowa i... Galerii Krakowskiej. Każdy znalazł coś dla siebie. Ostatnią atrakcją był film w kinie IMAX pt. „Opowieść wigilijna”. Jedni uznali film za horror (a przynajmniej do horroru podobny), jednak dla mnie była to ciekawa komedia. W klimatycznej atmosferze „wesoły autobus” powrócił do Częstochowy.
Serdeczne podziękowania i pozdrowienia dla:
p.prof. Barbary Budzowskiej i p.prof. Aleksandra Cieślaka za opiekę;
Zosi Wojtysiak i Magdy Abu-Gholeh za zorganizowanie wycieczki;
pana kierowcy za szybki i sprawny transport oraz całej II A dzięki, której ta wycieczka będzie niezapomniana.

newsa przygotował: Patryk Kępa II A


[dodaj komentarz]   [pokaż komentarze]

11.12.2009

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy znowu gra!!!
     Już po raz 18 cała Polska zbierać pieniądze na rzecz WOŚP. Także i my nie bądźmy obojętni!! Chcemy, aby na rzecz Orkiestry zagrały w szkole, nasze zespoły. Wszystkich chętnych, do wzięcia udziału w tym przedsięwzięciu prosimy o zgłaszanie się do p. prof. Grzegorza Bojanka do piątku 15 grudnia, wraz z przygotowaną na kartce: nazwą zespołu, rodzajem proponowanej muzyki oraz repertuarem, który macie zamiar zagrać. Na koncercie oraz na lekcjach będziemy zbierać kasę do puszki. Nie bądźmy obojętni. I jak to mawia Owsiak- Sie ma!!

newsa przygotował: Sztab


[dodaj komentarz]   [pokaż komentarze]

11.12.2009

Akcja "Poczytaj Mi Przyjacielu" nabiera rozpędu!!!
      Kolejna grupa naszych uczniów (Ib- Agata Sierosławska, Paulina Hys, Karolina Borkowska) odwiedziła SP nr21-oddział przedszkolny. Wśród wielu atrakcji przygotowanych dla dzieci była inscenizacja opowiadania pt. "O tym jak żółw zaprzyjaźnił się ze swoja... skorupą" (czyli sztuka samoakceptacji), zabawa w promyczek, rybaka i kokoszkę.
Nie zabrakło też uśmiechów, cukierków i kolorowych lizaków. Chętni do udziału w akcji proszeni są o zgłoszenie się do prof. Ireneusza Stasiaka (marchewka Was nie ominie! :) )

newsa przygotowała: Karolina Borkowska kl. IB


[dodaj komentarz]   [pokaż komentarze]

10.12.2009

Mamy srebro!
     Rozgrywki siatkówki dziewcząt o tytuł mistrza Częstochowy dobiegły końca. Nasze dziewczyny zakończyły tę rywalizację na drugim miejscu, przegrywając jedynie z drużyną z ,,Norwida". Mecz od początku był bardzo wyrównany, jednak drużyna przeciwna miała tym razem więcej szczęścia. Pojedynek zakończył się wynikiem 2:1. Dziękujemy naszym siatkarkom za wspaniałą grę i trud, który włożyły w zdobycie srebrnego pucharu i życzymy powodzenia w przyszłym roku ;)!

newsa przygotowała: Kasia K. IIG


[dodaj komentarz]   [pokaż komentarze]

10.12.2009

Maturzyści! Zebranie studniówkowe!
     W środę (tj. 9 grudnia) w czasie długiej przerwy w sali 1B odbędzie się zebranie studniówkowe w sprawie dekoracji. Proszę o stawienie się delegacji z KAŻDEJ klasy 3. Proszę też o przyniesienie (po raz kolejny) projektów dekoracji sal i informacji nt. ewentualnych zmian w liczbie osób wybierających się na imprezę.

newsa przygotowała: Magda M. kl. IIIA


[dodaj komentarz]   [pokaż komentarze]

08.12.2009

Olimpiada geograficzna
     W minionym tygodniu zakończyły się zawody I etapu olimpiady. Miło mi poinformować społeczność Traugutta, że do zawodów okręgowych awansowali:
Wirginia Zdon kl Id
Stanisław Foremny kl IId
Szymon Garbacz kl IId
Paweł Złotkowski kl IId
Gratulujemy i trzymamy kciuki za zmagania w kolejnych etapach.

newsa przygotowała: Beata Puchalska


[dodaj komentarz]   [pokaż komentarze]

08.12.2009

Traugutt 63:52 TZN
     Koszykarze rozegrali dziś dziewiąty mecz w tym sezonie. Przeciwnikami po raz drugi była drużyna TZN-u, która w pierwszym starciu po zaciętym pojedynku pokonała nas tylko 3 punktami. Dziś udowodniliśmy swoją wyższość wygrywając 63:52, pomimo bardzo słabej pierwszej połowy. W oczy szczególnie rzucały się błędy na bronionej, jak i atakowanej tablicy. Spotkanie niemal do samego końca było wyrównane, jednak w ostatnich trzech, może czterech minutach udało nam się odskoczyć i doprowadzić spokojne zwycięstwo.

W drużynie Traugutta najlepiej punktowali:
Michał Radziejowski 14 (1x3)
Michał Debudaj 14 (1x3)
Szymon Musik 9 (1x3)
Jakub Kamyk 8

newsa przygotował: Michał Radziejowski kl.IIIA


[dodaj komentarz]   [pokaż komentarze]

08.12.2009Newsy ... [1] [2] [3] ... [88] [89] [90] ... [116] [117] [118]
Archiwum ... 2008/2009 2007/2008 2006/2007 2005/2006 2004/2005 2003/2004 2002/2003