Serwis przez 8 lat prowadził pedagog liceum - Marek Podgórski
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Archiwum 2003/2004

Czas zacząć...
Zebrania z rodzicami odbęda się (tradycyjnie) we wtrorek - 7.09.2004r
o godz.: 17.00 - klasy I
             18.00 - klasy II i III
Wszystkie rozpoczną się od spotkania z p. dyrektorem w auli (dużej sali gimnastycznej).
Klasa Pracownia Wychowawca
IA 1B Joanna Kuźnicka
IB 21C Agnieszka Mroczek
IC 3B Michał Radwański
ID 11A Jacek Napieralski
IE 1A Agata Szczepańska
IF 2B Janusz Poradomski
IIC 24C Lidia Grzelińska
IIE 14B Agata Pastusińska
Pozostałe klasy - bez zmian (chyba :)

[pokaż komentarze(8)]

31.08.2004r.

To już jest koniec ???
     Jutro do szkoły?..... Serio??? Eeee.....


A jednak - statystyki odwiedzin strony nie kłamią - skoro dzisiaj mamy ponad 1000 odsłon - znaczy się - czas do szkoły :)

[pokaż komentarze(33)]

31.08.2004r.

Nowa skala ocen.
     Nowe oceny z zachowania i zmienione wzory świadectw - to czeka nas od września. W nowym roku szkolnym - uwzględniając postulaty nauczycieli - wprowadzone zostaną dwie dodatkowe oceny z zachowania: bardzo dobra i naganna.
Natomiast z nowych świadectw zniknie bardzo niefortunne sformułowanie "ocena końcoworoczna". Teraz będzie ocena roczna, klasyfikacja roczna i klasyfikacja końcowa na ukończenie szkoły.
W nowym rozporządzeniu będzie również jasno zapisane, że np. świadectwo z paskiem mogą dostać uczniowie ze średnią co najmniej 4,75 i bardzo dobrą oceną ze sprawowania (do tej pory istniał w tej sprawie przepis, ale szkoły mogły też wprowadzać dodatkowe warunki i podnosić poprzeczkę.)
Uwaga !!!
Oficjalnie jeszcze nie ukazało się stosowne rozporządzenie ministra (które jest już przygotowane). Należy jednak oczekiwać, że nastąpi to niebawem.

[pokaż komentarze(14)]

29.08.2004r.

Mieszkania dla studentów we Wrocławiu.
     Absolwenci, którzy zdali na studia do Wrocławia i jeszcze szukają mieszkania a chcą mieszkać w extra warunkach i za niewielką cenę (nie, to wcale nie jest podejrzane) proszeni sa o kontakt z Bartoszem Pydzińskim - nr gg 3273217. Szukamy zarówno płci pięknej jak i tej drugiej. Zapraszam do rozmowy na gg po dalsze szczegóły - naprawde warto, bo mieszkania są tanie i ładnie.

[pokaż komentarze(5)]

28.08.2004r

Ia w natarciu :D
     "......Jakoże chcemy bliżej poznać typy ludzkie z I a (klasa humanistyczna ), Ja i Faust mamy ogromną przyjemność zaprosić Was, kochane fenotypy dn. 28.08.2004 na laweczke pod Seką o godz. 16:00 !!! Poznacie nas (mnie przynajmniej) po krótkich włosach! Postaramy się o jakiś transparent! KLASO I a !!! PRZYJDŹCIE! Więcej informacji na forum! Wszyscy jesteście mile widziani! ŁAWKĘ POZNACIE PO JASKRAWOPOMARAŃCZOWYM PAPIERZE SAMOPRZYLEPNYM NA PORĘCZACH (TYM ZAJMĘ SIĘ RÓWNIEŻ Z FAUSTEM ;] ) JEŻELI OKAŻE SIĘ, ŻE ŁAWKI NIE MAJĄ PORĘCZY TO OBKLEIMY OPARCIE :P

posta na forum wysłała: Pokrecona88[pokaż komentarze(28)]

26.08.2004r

"Przytułek dla Kotów, hyclom wstęp wzbroniony"
     Wątek o takim tytule założył "Faust" na naszym forum. Cytuję go tutaj, mając nadzieję, że zachęci on do dyskusji pierwszaków... i nie tylko :) (zachowuję oryginalną pisownę)
Zakładam ten temat, ponieważ czułem się nieswojo pisząc ciągle w pokoju "Rekrutacja" w "Pytaniach i prośbach (prawdopodobnie) przyszłych trauguciaków" ponieważ ten temat stracił już lekko na ważności :) gdyż kto miał się znaleźć w traugucie to już teoretycznie w nim jest, chyba, że jeszcze ktoś planuje wejście tylnymi drzwiami w nasze szeregi ( to tyle w ramach mojej pedanterii )
Oglaszam wiec otwarcie PRZYTUŁKU DLA KOTÓW :twisted:
Wstep nie platny, otwarty dla wszystkich również nie tegorocznych kotów.
Pozatym mam nadzieje, że ów temat ośmieli niektóre koty do ujawnienia sie na forum ( a co, trzeba brać czynny udział w życiu forum szkoły ). Zdaje sobie sprawe, że nasze szeregi są niezbyt szerokie ale mam nadzieje drogie koty, że bedą sie powiekszały w miare trwania roku szkolnego i więcej z was odważy się odezwać na forum :D . ( to tak w ramach reanimacji forum, gdyż Bloody Angel stwierdziła że nieco zamarło ). Zachęcam do pisania "pierwszaki" ( sam jestem jednym z was ), gdyż trudno mi uwierzyć, że z ponad 180 osób tylko 10 ma internet i chęć by coś powiedzieć :? .
A więc, plotkujcie, pytajcie naszych starszych kolegów ( którzy mam nadzieje są nam przychlni ), rozmawiajcie i whenever, wherever and whatever ( żadnych aluzji do Shakiry ).
PS: WSTĘP TYLKO CAT FRIENDLY :!: :!: :!:


[pokaż komentarze(9)]

25.08.2004r.

Karol zaprasza na II Reggae Fest
     27 sierpnia na stadionie przy ul. Sportowej we Wręczycy Wielkiej odbedzie się II edycja Reggae Festu.
Na koncercie zagrają następujące kapele: CAŁA GÓRA BARWINKÓW- Kłobuck ( www.barwinki.prv.pl)
TRAWNIK- Warszawa ( www.trawnik.waw.pl )
RADICAL GARAŻA- Wręczyca WIelka ( www.radicalgaraza.band.pl )
BONGO BLISS- Chełmek ( www.bongobliss.band.pl )
VOLTE FACE- Bielsko Biała
strat ----------- 18.00
IMPREZA JEST DARMOWA !
Dojazd do Wręczycy z dworca PKS w Częstochowie:
Linia 154, 154bis, Przystajń, Panki
ZAPRASZAMY WSZYSTKICH

newsa przygotował: Karol Ryś - 3g[pokaż komentarze(4)]

23.08.2004r.

I Częstochowska Masa Krytyczna.
     Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców Częstochowy na
I Częstochowską Masę Krytyczną.
Jest to spotkanie maksymalnie dużej grupy przypadkowych rowerzystów i ich wspólny przejazd przez miasto. Chcemy ten sposób promować rowery jako środek lokomocji, zachęcać do przesiadania się na nie, do budowy nowych ścieżek rowerowych, uświadamiać pieszych (i rowerzystów), że w Częstochowie ścieżki rowerowe mają kolor zielony - stąd hasło masy:
"Zielone dla rowerów"
(i są przeznaczone TYLKO dla rowerzystów), pieszych zapraszamy na przeznaczone specjalnie dla nich - ścieżki "czerwone"...
Więcej nt imprezy znajdziecie na jej oficjalnej stronie.
Zabierzcie przyjacół i rodzinę. Liczymy na Was. Pamiętajcie:
start - 27.sierpnia (piątek) godz. 18.00 na "Biegana".
PS
Będzie nam bardzo miło, jeśli pomożecie w reklamie imprezy
wystarczy wpisać w opisie gg "www.masa.czest.pl" - thx


[pokaż komentarze(6)]

21.08.2004r

Traugutt - najbardziej przyjazne liceum w mieście.
     Dyskusja pod takim tytułem toczy się na forum częstochowskiej "wyborczej". Zapraszam do lektury - szczególnie Was - obecych Trauguciaków. Ja jestem pod wrażeniem :)

Po 3 dniach......(20.08.2004r)
Z pewną obawą zamieściłem tego newsa. Jak się okazało - moje obiekcje nie były bezpodstawne. Otóż - do czasu jego publikacji wymiana zdań odbywała się na poziomie. Z chwilą zamieszczenie powyższej wiadomości dość aktywnie zaczęli rozmawiać obecni Trauguciacy. Niestety - część naszych uczniów nie potrafi jeszcze dyskutować - ich umiejętność wymiany poglądów kończy się na etapie obrażania rozmówcy lub zwykłego pomawiania. Wielokrotnie pisałem tutaj, powtórzę po raz kolejny: krytyka to nie obrażanie!!! Cytuję za słownikiem wyrazów obcych definicję tegoż pojęcia: "krytyka - analiza i ocena jakiejś działalności z określonego punktu widzenia".
Naturalną (rozwojową) cech każdego nastolatka jest krytyczne spojrzenie na otaczającą rzeczywistość. I bardzo dobrze. Zwracacie nam (dorosłym) uwagę na różne nieprawidłowości, niedociągnięcia itd. Wasze prawo. Jeśli jednak domagacie się "naprawy rzeczywistości" - nie psujcie jej sami.
Eh ...szkoda :(

[pokaż komentarze(16)]

17.08.2004r

"Sezon ogórkowy"
     "Sezon ogórkowy" w pełni.... Nie ma to jak "być w kontaktach" uczniów :D. Co jakiś czas krążą tzw. "łańcuszki szczęścia". Zamiast przesyłać kolejnym osobom (ja dostałem ten tekst już chyba 10 razy) - postanowiłem zamieścić go tutaj:
"Uwaga użytkownicy gadu-gadu !!!
Dnia 15 sierpnia (niedziela) o godzinie 20.00 pobijany będzie rekord osób dostępnych na gg. Jeśli chcesz, żeby to Polska zdobyła ten tytuł wejdź na gg w niedziele o 20.00 . Prześlij to wszystkim użytkownikom z twojej listy.
P.S. Zobaczysz jak ładnie wyglądają wszystkie żółte słoneczka !!!


A tak btw.... "Gadu-gadu" to przecież polski program - więc jak "Polska ma nie zdobyć tego tutyłu?". Oj - ktoś się nie wysilił :p

[pokaż komentarze(10)]

14.08.2004rNewsy ... [1] [2] [3] ... [20] [21] [22]