Serwis przez 8 lat prowadził pedagog liceum - Marek Podgórski
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Archiwum 2003/2004

Olimpiada historyczna
W dniu dzisiejszym odbyła się w naszej szkole część pisemna olimpiady historycznej. Oto tematy - coś dla uwielbiających kilmaty starożytne - w temacie 1: "Organizacja armii w satrożytnym świecie". Powody do radości mieli też sympatycy średniowiecza w temacie 2: "Cesarstwo Rzymskie Narodu Niemieckiego w X i XI wieku". Temat 3: "Droga ku naprawie Rzeczypospolitej - reformy okresu stanisławowskiego". Wreszcie, pełen regionalizmu historycznego temat 4: "Przynależność państwowa Śląska - od monarchii wczesnopiastowskiej po ustalenie granic po II wojnie światowej".
Tematy - jak zgodnie stwierdzili prof. Tomasz Jaskóła oraz prof Światosław Sarnat, były "przyjazne dla uczniów". Jutro czekają naszych przyszłych olimpijczyków pytania ustne.
23.10.2003r

Radio Fon
Dziś przedstawiciele "Radia Traugutt" udali się na spotkanie z redaktorem naczelnym "Radia Fon" - panem Mariuszem Knysakiem.
Podczas ponad 2-godzinnej rozmowy mieliśmy możliwość usłyszeć wiele cennych wskazówek związanych z prowadzeniem radia. Być może odbędziemy tam praktyki. Mamy nadzieję, że wkrótce zaowocuje to wzrostem jakości nadawanych audycji (czego całemu zespołowi życzę).
Jednocześnie serdecznie dziękuję p. Knysakowi za bezinteresowne poświecenie mam swojego czasu. Mimo, że w spotkaniu uczestniczyli nastolatkowie (DJ Szarki oraz DJ Mati) - zostaliśmy potraktowani bardzo poważnie i serio. Naprawdę - bardzo nam miło. Thx :)
22.10.2003r

2:0
Męska drużyna siatkówki pokonała dzisiaj zespół Samorządowego LO 2:0 Serdecznie gratulujemy :)
Jak donosi (za pośrednictwem GG)jeden z zawodników:
IA Lewandowski Mateusz (19:53)
hmmm mecz byl ciekawy ale nasza szkola raczej kontrolowala jego przebieg, szkola samorzadowa jednak nie skladala broni i dzielnie sie bronila ale jednak polegla 2:0
Fotki z meczu
Trener drużyny - prof. Mleczko po meczu powiedział: "Był to pierwszy mecz w eliminacjach do Ligi Szkolnej Siatkówki Chłopców.
Najlepszym elementem w grze naszej drużyny był blok oraz brak zepsutych zagrywek. Popracować musimy nad grą w obronie i asekuracją w ataku.
Przed nami w poniedziałek 27.paĽdziernika mecz z ZSz. Ekonomicznych 30.paĽdziernika z LO im. Dąbrowskiego."
21.10.2003r

Międzyszkolny Konkurs Fotograficzny
Zapraszam do udziału w Międzyszkolnym Konkursie Fotograficznym pt. "Moj świat w obiektywie czyli śladami dziedzictwa kulturowego w regionie". Format zdjęć dowolny, termin składania prac upływa 30.listopada - sczegóły konkursu dostępne u mnie oraz w gablocie w kiszce.
17.10.2003r

Dzień Nauczyciela
Dziś nasze święto. W szkole z tej okazji odbyła się uroczysta "akademia". Były kwiaty, życzenia, słodycze.... Dużą radość sprawiły mi Wasze opisy na gg. Przeczytałem tam np:
"Ale dzisiaj mamy piękny dzień.... Wszystkiego naj dla nauczycieli"
"Naj naj dla naszych mentorów"
To miłe - składacie życzenia w ten spodsób, chociaż nie musicie tego robić. W imieniu własnym oraz moich koleżanek i kolegów - serdecznie dziękuję.
14.10.2003r

Kwestionariusz temperamentu
Jeśli macie ochotę sprawdzić swój temperament, zapraszam do "przebadania się". Dzięki pomocy Marcina Krzywdy z IVA (thx) powstała elektroniczna wersja "Kwestionariusza temperamentu wg F. Littauer". Jest to test służący pomocą przy wyborze dalszego kierunku kształcenia.
6.10.2003r

Marcin najlepszy.....
Zakończył się pierwszy etap - organizowanego przez Wyższą Szkołę Zarządzania w Częstochowie - konkursu "Zostań swoim szefem". Najlepszy wynik uzyskał uczeń naszego liceum - Marcin Krzywda z klasy IVa (28 pkt). Do drugiego etapu zakwalifikowali się również: Piotr Strugacz kl. IId oraz Mariusz Tymieniecki kl. IVa (po 19 pkt.). Wszystkim serdecznie gratuluję i życzę sukcesów w II etapie.
6.10.2003r

Małe zmiany na stronce
Baggio siadł do roboty i troszkę zmienił layout stronki - menu jest bardziej czytelne (powstało nowe menu - "strony uczniów"). Pojawił sie też długo oczekiwany plan lekcji. THX Baggio.

Popracował też Cupi - powstała strona www "Radia Traugutt" (lub jak kto woli - "Trauguradia").
5.10.2003r

Nowy rekord "oglądalności" www.traugutt.net
Oto właśnie padł dzisiaj (27.09.2003r) nowy rekord wizyt na stronce - w ciągu 24 godz. nastapiło 125 wejść - SERDECZNIE WSZYSTKIM DZIĘKUJĘ!!! A jeśli ktoś chce zobaczyć dokładne statystyki to zapraszam.

Nie trzba było długo czekać - poniedziałek 29.września 2003 przejdzie do historii stronki jako kolejny rekordowy dzień - 173 wizyty . Thx.
30.09.2003r

Karaoke
W czwartkowy wieczór - 25.września odwiedziliśmy uczniów klas I przebywających na "zielonej szkole" w Poraju. Oto - czym się to zakończyło :)
27.09.2003rNewsy ... [1] [2] [3] ... [19] [20] [21] [22]