Serwis przez 8 lat prowadził pedagog liceum - Marek Podgórski
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Archiwum 2003/2004

"Ale to już było i nie wróci więcej..."
      Po raz kolejny przyszło nam pożegnać maturzystów - tym razem rocznik 2004. Uroczystość rozpoczęła się 7. czerwca o godz. 16.00. Tradycyjnie głos zabrał p. dyr. Kołodziejski. Następnie pani prof. Małgorzata Jackowska dokonała zmiany w szeregach pocztu sztandarowego.
     W imieniu wychowawców klas IV abiturientów pożegnał p.prof. Andrzej Mleczko, maturzystów reprezentował Jakub Kotas. "Ostatnie słowo" miała też ex-przewodnicząca samorządu - Agata Rospondek. Wyrazy wdzięczności na ręce dyrekcji szkoły złożyli przedstawiciele rodziców.
     W dalszej części pan dyrektor Kołodziejski ogłosił wyniki wyborów Trauguciaka Roku - Złotym Trauguciakiem została Agata Rospondek z klasy IVC; Srebrnym - Katarzyna Bylok z klasy IVD; Brązowym - Maciej Krysztofek z klasy IVE.
     Wręczanie świadectw tradycyjnie rozpoczęło się od wyróżnienia prymusów, uczniów, którzy uzyskali świadectwo z paskiem, zdali maturę na minimum 5.0. Absolwenci oprócz świadectwa otrzymali pamiątkową tarczę. Po rozdaniu świadectw jeszcze podziękowania, kwiaty, lampka szampana... i "ale to już było i nie wróci więcej..."

[pokaż komentarze(8)]

8.06.2004r.

Podsumowanie matur 2004r.
     Oto podsumowanie wyników egzaminu maturalnego. Najważniejsza wiadomość - wszyscy uczniowie zdali /brawo!!!/ A jak wyglądało to w poszczególnych klasach? - zobaczcie sami (dane uzyskałem od wychowawców):

Klasy
IV A
IV B
IV C
IV D
IV E
IV F
IV G
IV H
"Paski"
13/37
11/33
12/33
13/29
11/34
11/28
12/36
12/32
Prymusi
2
0
2
2
1
2
5
1
Matura na 5.0
5
0
4
3
0
5
7
4
Matura na 6.0
0
0
0
0
0
0
0
1

:: Legenda ::

paski - aby otrzymać świadectwo z tzw. paskiem trzeba spełnić 3 warunki:
1.minimum 4.75 z tzw. dopuszczenia do matury /tj. średnia z wszystkich przedmiotów, od 1 klasy/
2.minimum 4.6 z matury /2 pisemne i 3 ustne egzaminy/
3.minimum ocena dobra ze sprawowania

prymusi- to uczniowie, którzy na świadectwie maturalnym mają same piątki i szóstki

matura na 5.0- to uczniowie, którzy z egzaminu maturalnego uzyskali średnią minimum 5.0

matura na 6.0 - tłumaczenie chyba zbędne :)

[pokaż komentarze(3)]

7.06.2004r.

"Pomarzyć piękna rzecz"
     Od wczoraj pytacie mnie na gg "czy w poniedziałek lekcje są skrócone?". Rzekomym powodem ma być rozdanie świadectw maturalnych. Otóż - pewnie zmartwię część z Was, ale w poniedziałek lekcje odbędą się normalnie (wszystkie i po 45 min. każda). Rozdanie świadectw nastąpi o godz. 16.00
P.S. Zawiedzionym dedykuję fragment komentarza napisanego kilka dni temu przez maturzystkę: .... przez 4 lata nawet nie wiem jakbym chciala to bym sie tu wiele nie nauczyla, polowa lekcji poskracana, czesci nie ma wcale bo sa zwolnienia, czesc sie nie odbywa bo sa zastępstwa...

[pokaż komentarze(33)]

5.06.2004r

Trzeci rajd rowerowy
     W sobotę organizuję kolejny rajd rowerowy. Tym razem eksplorować będziemy zakole Warty - Załęczański Park Krajobrazowy. Ruszamy ze stacji pkp Chorzew - Siemkowice przez Toporów, Załęcze, Raciszyn, Wąsosz Górny, Kule, Ważne Młyny, Ostrowy n/Okszą do Częstochowy. Podobnie jak w ubiegłym tygodniu - trasa liczyć będzie min. 70 km (w porywach do 100). Zainteresowanych serdecznie zapraszam. Szczegóły u mnie.

[pokaż komentarze(18)]

3.06.2004r

Rowerem do szkoły
     Nadejście wiosny umożliwiło grupie uczniów zmianę środka lokomocji, którym docierają do szkoły. W pogodne dni, okienne kraty, piorunochrony oraz studzienki cieszyły się dużym zainteresowaniem rowerzystów - każdy szukał dogodnego sposobu "przypięcia" swojej "kozy":) W dniu dzisiejszym została spełniona prośba cyklistów - przed szkołą pojawił się odnowiony stojak na rowery. Podziękowania dla pana Józka - naszego konserwatora :)

Tak było...
... a tak jest


[pokaż komentarze(8)]

3.06.2004r

Lekcja otwarta
     W piątek na 1 godzinie odbędzie się "lekcja otwarta" prowadzona przez p.prof. Agnieszkę Frej. W związku z powyższym wszystkie klasy (oprócz IIC i IIB - grupy angielskie mające zajęcia z p.profesor) przychodzą na 2 godz. lekcyjną.

[pokaż komentarze(3)]

3.06.2004r

Tatuaż
     Kółko filmowe zaprasza w piątek na film pt Tatuaż. "Nowojorska profesor literatury nawiązuje romans z policjantem, prowadzącym śledztwo w sprawie morderstwa młodej i pięknej dziewczyny.
Pochodząca z Nowej Zelandii Jane Campion, jedna z niewielu kobiet-reżyserów, które odniosły światowy sukces, lubi w swoich filmach dotykać tematu seksualności i tego, jak koliduje ona czasami z wrażliwością ludzkiej duszy."
Początek projekcji - godz. 21.00

[pokaż komentarze(0)]

3.06.2004r

Karaoke
      We wtorek 1.06.2004r. po 4 godz. lekcyjnej rozpoczęły się imprezy z okazji Dnia Dziecka. Największym zainteresowaniem cieszyło się karaoke, w którym uczniowie mogli pochwalić się swoim talentem muzycznym (bądĽ jego brakiem). Panowała świetna atmosfera, wszyscy się bawili wspólnie śpiewając hity polskie oraz zagraniczne. Pojawiły się m. in. "Małgośka" Maryli Rodowicz, "Chałupy" Zbigiewa Wodeckiego, kilka utworów disco-polo (np."Jesteś szalona"), oraz kilka obcojęzycznych piosenek (np. Whitney Houston "I will always love you" lub Las Ketchup "Aseleje"). Na wszystkich twarzach widniał uśmiech i na pewno chcielibyśmy to powtórzyć.

newsa przygotowały: dziewczyny z ID ;)[pokaż komentarze(3)]

2.06.2004r.

Kapsuła czasu
     O godzinie 11.30 - 1 czerwca 2004r. zakopaliśmy przed naszą szkołą kapsułę czasu. Uroczystość uświetniły przemówienia Pana Dyrektora i Natalii Chobot z klasy IA. W kapsule znalazły się: listy (jeden nawet po francusku), zdjęcia, filmy, cd-romy z muzyką, prace uczniów z lekcji. Obok zakopanej beczki posadziliśmy klon. Odkopiemy za ... 30 lat!!!

newsa przygotował: prof. Patryk Frendowski[pokaż komentarze(14)]

1.06.2004r.

Dzień Dziecka
     A jednak.... Jak się okazuje, jesteście dziećmi i domagacie się swojego święta (przynajmniej większość z Was). Niech i tak będzie. Z okazji Dnia Dziecka jutro po 4 godz. lekcyjnej odbędzie się mecz w kosza pomiędzy reprezentacją "dzieci" oraz "dorosłych".

[pokaż komentarze(32)]

31.05.2004rNewsy ... [1] [2] [3] [4] ... [20] [21] [22]