Serwis przez 8 lat prowadził pedagog liceum - Marek Podgórski
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Archiwum 2003/2004

Rajd Traubeana
Wszystkich cierpliwych zapraszam do galerii zdjęć z Rajdu Traubeana, który się właśnie zakończył. Przesadziłem trochę z ilością fotek na stronie - w związku z tym trzeba niestety zaczekać kilka min. zamim się załadują wszystkie obrazki :(. Modemowcy - wybaczcie....obiecuję poprawę.
26.09.2003

Kółko filmowe
Zapraszamy dziś (piątek 19.09.2003r) o godz. 19.00 na film pt.: "Eksperyment" (Das Experiment)
Gatunek: Thriller Kraj: Niemcy Czas trwania: 120 min. Reżyseria - Oliver Hirschbiegel.

Film oparty o historie niechlubnego eksperymentu, który miał miejsce w Paolo Alto (USA) w 1971 roku. Eksperyment obejmował 20 osób, z których 12 wcieliło się w rolę więźniów a 8 spełniało stanowiska strażników. Zasadą było zero przemocy i możliwość wycofania się każdego z uczestników w dowolnym momencie... nikt jednak tego nie uczynił... Początkowa dobra atmosfera szybko zaczyna się psuć, „więźniowie” nadużywają cierpliwości strażników, którzy starają się za wszelką cenę uzyskać posłuch.... Dochodzi do rękoczynów... mimo to nikt nie przerywa eksperymentu...

Film zdobył Bavarian Film Awards 2001 za zdjęcia, reżyserię i scenariusz; wybrano go najlepszym niemieckim filmem roku 2001 (German film Awards), a na festiwalu w Montrealu (2001) Oliver Hirschbiegel został wybrany najlepszym reżyserem. Film został nominowany przez Niemcy do Oscara 2002 w kategorii najlepszy film zagraniczny. Obraz otrzymał także Europejską Nagrodą Filmową (European Film Award) dla najlepszego filmu 2001.
19.09.2003r

Cierpienia modej Jaskury
Oto Cierpienia młodej Jaskury - czyli jak znaleźć dla siebie i JAJEK przytulny kątek - zakątek?"
18.09.2003r

Mała Fatra
W październiku organizuję czterodniowy wyjazd w góry na Słowację (Mała Fatra). Zainteresowanych udziałem proszę o kontakt.
17.09.2003r

Olimpiada historyczna
Zapraszamy do udziału w olimpiadzie historycznej. Tutaj znajdziecie materiały nadesłane przez p. prof. Tomasza Jaskółę. Zgłoszenia przyjmują: p. prof. Światosław Sarnat oraz p. prof. Tomasz Jaskóła.
17.09.2003r

Dni otwarte
Dni Otwarte Fizyki Uniwersytetu Jagiellońskiego dobęda się 29.września 2003r. Pełna informacja o programie wykładów i pokazów - www.if.uj.edu.pl .
12.09.2003r

Kółko filmowe
Kółko filmowe zapraszaw piątek 12.września 2003r. godz. 19.30 na film

G R A (The Game )

Gatunek: Thriller; Kraj: USA Czas trwania: 128 min.
Reżyseria - David Fincher
Obsada:
Michael Douglas; Sean Penn

Bohaterem jest bogaty biznesmen Nicholas Van Orton. Człowiek, który w życiu osiągnął już wszystko i teraz to życie zaczyna go nudzić. Z okazji urodzin jego brat Conrad daje Nicholasowi prezent w postaci zaproszenia do nawiązania kontaktu z firmą Consumer Recreation Services świadczącą nietypowe usługi rozrywkowe dla bogaczy. Van Orten postanawia zaryzykować i wziąć udział w Grze najbardziej tajemniczej propozycji firmy CRS. Wkrótce po spotkaniu Nicholas doświadcza niesamowitych zdarzeń. Najpierw są to drobne i mało znaczące zdarzenia, ale z czasem Van Orten dostrzega, że gra robi się coraz bardziej niebezpieczna, a stawką staje się jego życie. I nikt nie wie gdzie jest granica między realnym życiem a grą...
12.09.2003r

Dla maturzystów
W menu pojawił się odsyłacz do stron uczelni wyższych. Dziś znajdziecie tam adresy www uczelni częstochowskich, uniwersytetów oraz akademii medycznych. Sukcesywnie będą się pojawiać "sznurki" do kolejnych szkół. Na dole strony jest link do całkiem fajnej wyszukiwarki (wg kierunków studiów - polecam)
11.09.2003

"Zostań swoim szefem"
zapraszam uczniów do udziału w V edycji konkursu "Zostań swoim szefem". Bliższe informacje oraz zgłoszenia (do 10.września)- u mnie.
05.09.2003

"Jaskura"
w piatek, 5.wrzesnia 2003r w naszej szkole miał miejsce niewątpliwie anormalny przypadek. Otóż, klasa IVF (profesora Tomasza Jaskóły), postanowiła zrobić swojemu wychowawcy dowcip. Rano złozyli się na ową niespodziankę i dwóch uczniów pojechało na targ, by zakupić....KURĘ! Tuz przed lekcją, klasa weszła do sali i połozyła kurczaka na biurku prof. Jaskóły, a na tablicy widniał napis: "Eat in KFC".
Coż.... Profesor przyjął tą niespodziankę z uśmiechem i zorganizował plebiscyt na imię zwierzęcia. Od tej pory wabi się ona ...JASKURA.

newsa przygotował - Kuba Grzybek

Jak donosi opis prof. Jaskóły (na gg) "Jaskura czuje się dobrze, żyje i robi jaja" (stan na godz. 21.08)
05.09.2003Newsy ... [1] [2] [3] ... [20] [21] [22]