Serwis przez 8 lat prowadził pedagog liceum - Marek Podgórski
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Archiwum 2004/2005

Zaczynamy tęsknić
     Cóż warta szkoła bez Was - uczniów? Ja (mam nadzieję, że mogę również napisać w imieniu moich Koleżanek i Kolegów) zaczynam już tęsknić za gwarnym Trauguttem :) Serdecznie zapraszamy uczniów klas II i III w czwartek, 1 września o godz. 9.00. Pierwszaków powitamy o 10.00.
Wykazy podręczników otrzymacie od wychowawców. Od 1 września w szkole będzie kiermasz nowych podręczników. Tradycyjnie też, absolwenci będą sprzedawać używane książki.

[pokaż komentarze(37)]

23.08.2005

Siatkarze (plażowi) na pudle
     W dniach 20-21 sierpnia na terenie letniej pływalni przy ul. Dekabrystów odbyły się otwarte mistrzostwa Częstochowy w siatkówce plażowej. Do turnieju zgłosiło się 26 par. Po pierwszym dni na placu boju pozostało 8 duetów. Nasz szkolny team - Tomasz Toczony (tegoroczny absolwent) i Grzegorz Kuziorowicz (kl.IIb) w ćwierćfinale pokonała parę: Mariusz Krawczyk, Tomasz Pyś, w półfinale ich przeciwnikami byli: Jakub Kuziorowicz (brat Grzegorza) i Bartek Rokita, z którymi niestety przegrali 2-1. W meczu o 3 miejsce bez problemów pokonali duet z Gliwic 2 - 0. W całym turnieju zwyciężyła dwójka: Jakub Kuziorowicz, Bartek Rokita, która pokonała duet Tomasz Miarka, Jacek Gawroński. Naszym panom serdecznie gratulujemy:)

newsa przygotował: Meler

[pokaż komentarze(6)]

21.08.2005

Wyjazd do Krakowa
     Istnieje możliwość zorganizowania całodziennego wyjazdu do Krakowa (w tym 3-godzinny pobyt w parku wodnym a jeśli ktoś nie lubi wody - seans w multikinie). Koszt ok 50 zł (przejazd autokarem i wstęp na basen). Cena skalkulowana na min. 25 osób. Wyjazd nastąpiłby w czwartek 25 sierpnia o ile zbierze się grupa chętnych. Zgłoszenia proszę przesyłać mailem na marek(at)traugutt.net. Na zgłoszenia czekam do wtorku.

[pokaż komentarze(0)]

19.08.2005

Lato miłości
     Kontynuując integracyjne spotkania Trauguciaków, serdecznie zapraszam w czwartek (18 sierpnia) na film "Lato miłości". Zbiórka o godz. 19.45 przed OKF'em. Film trwa 86 min.

[pokaż komentarze(0)]

17.08.2005

Kraków zdobyty :)
     332 przejechane km, ponad 21 godzin jazdy (z max prędkością 69 km/h ;) przepiękne widoki, szczególnie podkrakowskich dolinek, Ojcowskiego Parku Narodowego (doliny Prądnika), dziesiątki zjazdów i podjazdów (wrrr....), litry chińskich zupek i wody mineralnej, ulewne deszcze (na 1 km przed schroniskiem), porywiste wiatry wiejące z przeciwnego kierunku w trakcie najdłuższego etapu, ścieżki rowerowe po których trudno było prowadzić rower (o jeździe można było pomarzyć ;), sms'y przychodzące w środku nocy i wiele innych atrakcji. Tak w cztery osoby (Martyna z IB, Michał i Marcin z IIC oraz ja) spędziliśmy ten tydzień. Pomimo zmiennej pogody i chwilami b. trudnej trasy, wyprawę zaliczam do bardzo udanych. Gratuluję wszystkim uczestnikom (ze szczególnym wyróżnieniem - za hart ducha - dla Martyny Kozak). Nie mogę nie wspomnieć o "komitecie powitalnym" (w osobach Sławka i Lewego z IIIA), który wyruszył na spotkanie z nami do Olsztyna ;).

[pokaż komentarze(15)]

13.08.2005

Tylko pewien poziom
     Wakacje to dobry czas, by poświęcić się swoim zainteresowaniom. Z tego założenia wyszli m.in.: Paweł Jurczyński z Andrzejem Lamikiem, którzy postanowili nakręcić w szkole teledysk do skomponowanego utworu. Przed dwa dni słychać było ... zacznij starać się, już czas... tj. słowa piosenki "Tylko pewien poziom". Pojawili się statyści (Marta, Olga, Lewy). W roli operatora kamery - Czarek Stolecki. Teraz materiał video czeka na montaż i .... premierę w szkole:)

[pokaż komentarze(11)]

05.08.2005

Mr. & Mrs. Smith
     Kamila (IIID) i Marcin (IIC) organizują w piątek wypad do kina na film Mr. & Mrs. Smith. Seans rozpoczyna się o godzinie 16:30, zbiórka o 16:10 przed Cinema City. Mile widziane osoby spoza Traugutta. Proszę tutaj (ewentualnie forum) dać znać, kto się wybiera.

[pokaż komentarze(15)]

03.08.2005

Rowerem do Krakowa
     Przygotowuję wyprawę do Krakowa. Dokładniej: Częstochowa - Kraków - Częstochowa. Poruszać się będziemy głównie jurajskimi trasami rowerowymi. Noclegi w schroniskach (koszt od 13 do 17 pln), wyżywienie we własnym zakresie. Startujemy w niedzielę, 7 sierpnia. Do przejechania jest ok 360 km. Imprezę zaplanowałem na cały tydzień (w końcu są wakacje i nigdzie się nam nie spieszy :) Serdecznie zapraszam do udziału (w tym wypadku - wprawionych rowerzystów).

[pokaż komentarze(0)]

02.08.2005

Częstochowa uwalniała książki
     "Cały piątek licealiści z "Traugutta" z nauczycielem Tomaszem Jaskółą zbierali od częstochowian przeczytane powieści, opowiadania, wiersze.
Akcja "Wolna Książka w Częstochowie" była nowatorską odmianą ogólnopolskiej idei uwalniania książki. - Od rana zebraliśmy ponad 400 tomów - relacjonował Jaskóła. - Była to głównie beletrystyka i to poszukiwanych autorów, np. Choromańskiego czy Whartona. Do wszystkich wlepialiśmy logo akcji oraz metryczkę z miejscem na wpisy kolejnych czytelników.
     Organizatorzy najpierw planowali, że zebrane książki rozłożą w różnych punktach miasta, głównie w Alejach, gdzie odbywała się Masa Krytyczna. - W końcu jednak rozdaliśmy je wśród przechodniów i czekających na autobusy na placu Biegańskiego - mówi Jaskóła. - Choć pomysł zrobienia z Alej jednej wielkiej czytelni chwaliła pani z miejskiej biblioteki, baliśmy się zarzutów o zaśmiecanie miasta.
     Tak więc po godz. 18 około 200 rowerzystów biorących udział w Masie Krytycznej przejechało Alejami na Stare Miasto bez książek. Kolejna taka akcja za dwa miesiące - deklarują organizatorzy."

źródło: Gazeta Wyborcza


     Chciałbym podziękować szczególnie za wsapaniała postawę i pomoc w akcji Wolna Książka - Częstochowa uczniom, którzy odpowiedzieli na mój apel. Szcególne podziękowania należą się Artturowi Reterskiemu, który spędził ze mną 8 godzin w upale rzędu 35 st.C. Dziękuję Kubie Zasadzie oraz Piorkowi Śleszyńskiemu, Patrycji Wilk, Marzence Desce, Beacie Kowalczyk wraz z koleżanką [sory ale nie pamiętam jak się nazywa] oraz Kasi Rygał.
     Wiedziałem, że mogę na Was liczyć. Mam nadzieję, że w ostatni piątek września ponownie siądziemy pod namiotem na placu Biegańskiego i uwolnimy nie 400 ale 4000 książek.
serdecznie dziękuję - Tomasz Jaskóła

[pokaż komentarze(5)]

30.07.2005

Wolna Książka Częstochowa
     Czy ktoś z uczniów pomógłby mi w akcji Wolna Książka Częstochowa? Zapraszam, gdyż taka akcja to wspomaganie kultury. Będzie docenione na lekcjach historii bardzo dobrą oceną. Czekam i jestem trochę w strachu, gdyż nikt jeszcze się nie zgłosił. Wystarczy być przez cały piątek ze mną na placu Bieganskiego oraz pakować ze mną ksiązki. Zapraszam i proszę o kontakt.

newsa przygotował: p.prof. Tomasz Jaskóła

[pokaż komentarze(7)]

28.07.2005

Rajd Olsztyn - Janów
     10.30, bezchmurne niebo, 12 zwolenników turystyki pieszej rusza na trasę kolejnego rajdu. Z Olsztyna, przez: Sokole Góry (Jaskinie: Olsztyńską, Wszystkich Świętych i Urwistą), Krasawę, Siedlec Janowski, Bramę Twardowskiego, Diabelskie Mosty, Źródła Zygmunta i Elżbiety, Pstrągarnię, Źródełko spełnionych marzeń, Staw Zielony (Sen Nocy Letniej), Młyn Kołaczew, Złoty Potok, Pałac Raczyńskich, Dworek Krasińskich do Janowa. Ponad osiem godzin spędzonych na świeżym powietrzu w sympatycznym towarzystwie:)

[pokaż komentarze(3)]

27.07.2005

Pieszy rajd
     Z inicjatywy pierwszoklasisty Łukasza (IE), w środę organizowany jest pieszy rajd. Zbiórka o 9.35, ul. Piłsudskiego (przystanki autobusowe vis a vis wejścia do dworca PKP). O 9.45 odjeżdża 67 do Biskupic (jedziemy do Olsztyna). Dalej pieszo (ok 20 km) do Janowa. Powrót pks'em - w domu będziemy ok 18.00 - 19.00. Zainteresowanych serdecznie zapraszamy.

[pokaż komentarze(11)]

25.07.2005

Integrejszyn
      Pierwsiaczki w tym roku nie próżnują. Zaistnieli już w rzeczywistości wirtualnej (czytaj - na forum) teraz czas przyszedł na spotkanie live. O godz. 17.00 w umówionym miejscu stawiła się silna grupa pod wezwaniem, co tu dużo ukrywać - uroczych dziewcząt (no... kilku panów też się pojawiło:) Pierwotnie planowane było ognisko, jednak ze względu na warunki atmosferyczne topic'owy integrejszyn przeniósł się do..... Tego dowiemy się po jego zakończeniu :P

[pokaż komentarze(18)]

21.07.2005

Kolejna wyprawa przeszła do historii
     Na 15 rajd wybrała się dwójka kolarzy. Jako uczestnik debiutował Marcin Cierniak. Trasę z Myszkowa do Ostężnika pokonywaliśmy po raz pierwszy. Po raz kolejny natomiast przekonałem się, że jazda szlakami pieszymi nie zawsze jest najlepszym pomysłem :D Sporo piachu, krzaki, gałęzie, bardzo strome podjazdy (podejścia należałoby napisać) itd. Ale - daliśmy radę. Zastanawiam się też, czy to już stało się pewną prawidłowością, bo - kolejna wyprawa - kolejna "guma"... Eh :)

[pokaż komentarze(1)]

20.07.2005

15 wyprawa rowerowa
     15 wyprawa rowerowa ruszy jutro (środa). Zbiórka o godz. 9.20, dworzec PKP (obok fontanny). Jedziemy do Myszkowa (10 zł na bilety) a dalej przez Żarki, Ostrężnik, Siedlec, Krasawę, Zrębice, Sokole Góry, Słowik, Kręciwilk do Częstochowy.

[pokaż komentarze(6)]

19.07.2005Newsy ... [1] [2] [3] ... [21] [22] [23]