Serwis przez 8 lat prowadził pedagog liceum - Marek Podgórski
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Archiwum 2004/2005

Rozdanie matur
      Po ponad miesięcznym oczekiwaniu, we wtorek abiturienci otrzymali upragnione świadectwa maturalne. W auli odbyło się wręczenie nagród dla najlepszych uczniów - prymusów (same 5 i 6) oraz tzw. świadectw z paskiem (średnia min. 4.75). Tradycynie wybraliśmy (Grono Pedagogiczne) Trauguciaków roku. Złotym Trauguciakiem została Małgorzata Prysak z kl. IIIb, Srebrnym - Agnieszka Tagowska IIIc, Brązowym - Łukasz Starostecki z IIIf. Wśród nominowanych byli również: Monika Lis IIIa, Mateusz Czok IIIa, Lena Pietruczuk IIId i Kamil Piłat IIIg.

[pokaż komentarze(1)]

29.06.2005

To już jest koniec...
     24. czerwca godzina 10.30. Na tą chwilę z utęsknieniem czekała większość z Was. Po 10 miesiącach (mniej lub bardziej :) wytężonej nauki, czas na odpoczynek..... długi odpoczynek. Zgromadzeni w auli byliśmy świadkami wręczenia świadectw z wyróżnieniem, podziękowań oraz nagród dla najlepszych. Później jeszcze tylko krótka wizyta w klasie, indywidualne podziękowania dla wybranych nauczycieli (dziękuję tym, którzy zahaczyli o 15C :p) i .... wakacje.
PS
Po niedzieli zamieszczę statystyki podsumowujące osiągnięte wyniki.
Aaaaa... przy okazji informacja dla maturzystów. Nic nie wiem o rzekomej możliwości sprawdzenia wyników matury w internecie (na stronie OKE do wczoraj nie było żadnej informacji o w/w). Jeśli ktoś znajdzie stronę, na której są one opublikowane - proszę o linka, natychmiast go udostępnię. Póki co, krążącego wśród Was newsa o wynikach w sieci proszę traktować jako plotkę.

[pokaż komentarze(2)]

25.06.2005

POROZUMIENIA NA RZECZ PRZYJAZNEGO MIASTA
     "Aleje dla rowerów!!!" W toczącej się od dłuższego czasu dyskusji na temat projektu przebudowy Alei NMP głos częstochowskich rowerzystów zdaje się być lekceważony. Nasze postulaty, ograniczenia ruchu samochodowego w Alejach i wydzielenia osobnej drogi dla rowerów, wydają się urzędnikom mało istotne. To musi się zmienić!
Więcej na stronie "Porozumienia".

[pokaż komentarze(0)]

23.06.2005

Zakończenie roku szkolnego
     Uroczyste zakończenie roku szkolnego rozpocznie się w piątek o godz. 10.30.

[pokaż komentarze(3)]

23.06.2005

Lato :)
     W dniu dzisiejszym w godzinach dopołudniowych rozpoczęło się atronomiczne lato. Z grupą uczniów klasy IIc wspólnie z p.prof. Puchalską (i jej córką) wybraliśmy się na pieszy rajd po Jurze, a dokładniej, szukaliśmy jaskiń w Sokolich Górach. Udało się dotrzeć do: j. pod Sokolą Górą, Studniska, Wszystkich Świętych, Urwistej, Olsztyńskiej - tu mała ciekawostka - u wejścia napotkaliśmy ekipę filmową, która kręciła film fabularny :), Avenu Zygmunta oraz Koralowej. Pogoda dopisała, humory również. Sezon letni A.D. 2005 uznajemy za otwarty.

[pokaż komentarze(0)]

21.06.2005

Latający Cyrk Monty Python
     We wtorek p.prof. Grzegorz Bojanek proponuje "Dzień z Latającym Cyrkiem Monty Python'a". O godz. 8.30 będziecie mogli wysłuchać kilku słów nt. fenomenu Monty Pythona a następnie obejrzeć dwa skecze:
"Ministerstwo głupich kroków" oraz "Najśmieszniejszy kawał na świecie". W dalszej kolejności (ok. 9.00) film "Monty Python i Święty Graal" a od 11.00 "Żywot Briana". W imieniu kol. Bojanka serdecznie zapraszam. Do szkoły przychodzimy oczywiście na godz. 8.00 :)

[pokaż komentarze(5)]

20.06.2005

Zakończyliśmy przyjmowanie teczek
      W dniu dzisiejszym minął termin składania teczek. Największym zainteresowaniem w naszej szkole cieszyły się klasy: humanistyczna - 63 (375)*, ekonomiczna - 57 (353)*; przyrodnicza - 46 (282)* oraz politechniczna - 42 (281)*. Traugutt (razem z Sienkiewiczem) należy do szkół, które były najchętniej wybierane przez gimnazjalistów. Oto ostateczne statystyki:

proporcja liczby złożonych teczek (tzw. I wyborów) do liczby miejsc w szkole

Sienkiewicz1,53
Traugutt1,47
Słowacki1,26
Kopernik1,24
Norwid1,18
Mickiewicz1,13
Żeromski0,98
Biegański0,95
Samorządowe0,77
Dąbrowski0,55

proporcja liczby chętnych (ubiegających się o przyjęcie do co najmniej jednej klasy) do liczby wolnych miejsc:

Mickiewicz4,61
Żeromski4,16
Biegański3,59
Traugutt3,44
Słowacki3,32
Sienkiewicz3,19
Kopernik3,04
Samorządowe2,77
Dąbrowski1,88
Norwid1,87
* przed nawiasem - liczba chętnych z tzw. I wyboru, w nawiasie - liczba chętnych ogółem do danej klasy.

[pokaż komentarze(4)]

17.06.2005

Sukces Kasi
     W dniach 9 - 10 czerwca 2005 roku odbył się I Konkurs Piosenki Francuskiej zorganizowany przez XXI LO im. S. I. Witkiewicza - Witkacego w Krakowie oraz PROF - EUROPE.
     Kasia Kosta z kl. IF zdobyła III miejsce za piosenkę "Priere paienne" - "Modlitwa pogańska". Nagrodę otrzymała za: "muzykalność, perfekcyjną wymowę i emanującą radość interpretacji".

[pokaż komentarze(6)]

14.06.2005

"Puszczając wodze fantazji..."
     Ujawnione zostały wyniki Pierwszego Ogólnopolskiego Konkursu na Opowiadanie Fan-Fiction. Zaszczytne, pierwsze miejsce zajął w nim Jarosław Surówka, uczeń klasy IId. Pokonał w drodze eliminacji konkurencję z zarówno pierwszych, drugich jak i trzecich klas, wynikiem finałowym bijąc wszystkich na głowę. Szersze informacje oraz tabelę z punktacją znajdziecie tutaj.

[pokaż komentarze(4)]

14.06.2005

Goście z Australii
10. czerwca klasa IF gościła absolwentkę Traugutta, p. Beatę Bociągę, która od 4 lat mieszka w Australii. Wraz ze swoim mężem opowiadała nam o kontynencie, mieszkańcach i obyczajach tam panujących. Chociaż całe spotkanie odbywało się w języku angielskim, każdy z nas rozumiał wszystko, wielu zadawało dociekliwe pytania. Goście pokazali mnóstwo pięknych zdjęć przedstawiających m.in. faunę i florę Australii, a także perełki architektoniczne tego kraju. Wizyta gości bardzo nam się podobała i na pewno długo pozostanie w naszej pamięci.

newsa przygotowały: Marzena & Karola kl. If

[pokaż komentarze(1)]

13.06.2005

Debiut aktorów
     Dnia 10 czerwca 2005 w Teatrze im. Adama Mickiewicza w Częstochowie odbył się V Przegląd Zespołów Teatralnych Szkół Średnich. Nasz zespół, składający się z siedmiu osób, wystawił etiudy „Kartoteki” T.Różewicza w reżyserii pana Marka Ślosarskiego. Konkurencje mieliśmy dużą. Był to nasz debiut i chyba nie poszło nam najgorzej. Wyniki przeglądu ogłoszone zostaną 16 czerwca o godz. 19.00 w teatrze przed przedstawieniem pt.: „Skrzyneczka bez pudła”.

newsa przygotowała: Olga Kołodziejska kl Ia

[pokaż komentarze(1)]

11.06.2005

Kolejny konkurs - kolejne zwycięstwo :)
     Serwis nauczycieli szkoły polskiej - EDUKATOR rozstrzygnął konkurs pn: "Uczniowie, Rodzice, Nauczyciele - działamy razem dla wspólnego dobra". Jak czytamy: "Do konkursu własne strony WWW zgłosiło 476 szkół z całej Polski. Cieszy nas fakt, iż tak wiele społeczności szkolnych stawia na autentyczne współdziałanie nauczycieli, rodziców oraz uczniów, a wypracowane przez siebie formy współpracy promuje na swoich stronach internetowych...... Spośród blisko pięciuset zgłoszonych szkolnych stron WWW wyróżniliśmy 50 najciekawszych, a z nich jury wybrało 3 strony - laureatki konkursu."
I kto zajął I miejsce? :D
W nagrodę szkoła otrzyma oprogramowanie komputerowe.

[pokaż komentarze(6)]

09.06.2005

Zawoja zdobyta przez I A i I D
      W dniach 6-8 czerwca klasa 1"A" i "D" były na wycieczce w Zawoi. Naszymi opiekunkami byli: prof. Izabela Zawisza, prof. Joanna Kuźnicka, prof. Jacek Napieralski oraz prof. Andrzej Paciepnik. Zwiedziliśmy wiele ciekawych miejsc: wodospad Mosorne, skansen, w którym mogliśmy zobaczyć tradycyjne budownictwo Babiogórców oraz obejrzeliśmy efektowną prezentację świata roślin i zwierząt Babiej Góry. Ze względu na deszczową pogodę, mieliśmy wiele czasu dla siebie, który wykorzystaliśmy na gry, dyskoteki i dłuuugie rozmowy.

newsa przygotował: Cypryss ID

[pokaż komentarze(6)]

09.06.2005

Napisali o nas:)
     Miło mi poinformować, że w dzisiejszym wydaniu Życia Częstochowskiego ukazała się notka o rezerwacie rododendronów wzbogacona fotkami oraz krótką informacją o naszym ostatnim wypadzie rowerowym.

[pokaż komentarze(5)]

08.06.2005

HIP-HOP PARTY
     DNIA 10 CZERWCA 2005 W PARADOKSIE ODBĘDZIE SIĘ IMPREZA HIP-HOP PARTY :DJ BLACK & DJ PAT PATENT (Kraków) . DJ’E GRAJA MUZĘ OD NEOSOUL’U , R’N’B PO KLASYKI TYPU A TRIBE CALLED QuEST . BILETY DO NABYCIA W JAZZOWYM KLUBIE PARADOKS W CENIE 5 ZETA W PRZEDSPRZEDAŻY A PO 8 BLACH BEZPOŚREDNIO PRZED IMPREZĄ. Start 21 00.
ZAPRASZAM WSZYSTKICH SZALONYCH AMATORÓW DOBREGO BAUNSU.

newsa przygotował: KAJU

[pokaż komentarze(8)]

05.06.2005Newsy ... [1] [2] [3] [4] ... [21] [22] [23]