Serwis przez 8 lat prowadził pedagog liceum - Marek Podgórski
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Archiwum 2004/2005

Sukces naszych filmowców.
     „Dzika kraina” – Wojciecha Janasa (kl.IIC) i Kacpra Kuźnickiego zajęła II miejsce w konkursie filmów amatorskich „Częstochowa w kadrze - 2004”. Film przedstawia autorskie ujęcie Częstochowy, rodzinnego miasta twórców.
     "Co ważniejsze aspekty poznajemy z oczu prezydenta, posiadającego władzę absolutną w mieście. Mimo że film jest przedstawiony w sposób groteskowy, zawiera sporo rzeczywistych, naszych poglądów" - mówi Wojtek. Film można pobrać tutaj - 36 mb.
     Nagrodę "Gazety Wyborczej" uzyskał film Czarka Stoleckiego (kl. ID) i Konrada Maruszczyka - "Graffiti - sztuka czy wandalizm".
Sredecznie gratuluję i życzę dalszych sukcesów!

[pokaż komentarze(15)]

11.10.2004

Kamikadze !!!!!
     Niedziela, 10.10.2004r godz. 14.57, trasa szybkiego ruchu, kierunek - Warszawa, okolice tzw. "kładki".

[pokaż komentarze(25)]

10.10.2004

Rajd Traubeana
     Uczniowie klas I wyruszyli dzisiaj na pieszą wycieczkę znaną jako Rajd Traubeana. "Piersiaczki" zostały poddane różnym próbom sprawnościowym, miały możliwość wykazania się wiedzą o Jurze Krakowsko - Częstochowskiej oraz naszej szkole. Śpiewały przygotowane hymny, prezentowały klasowe maskotki, totemy (międzyklasową rywalizację wygrała klasa IB) ... by ostatecznie stać się pełnoprawnymi uczniami Traugutta :)

[pokaż komentarze(30)]

09.10.2004

"Częstochowa w kadrze"
     W tym tygodniu rozpoczyna się V edycja konkursu na film amatorski o Częstochowie pt.: "Częstochowa w kadrze '2004". 8 i 9 października o godz. 16:30 odbędą się projekcje zgłoszonych filmów. W składzie jury zasiądą :
- Janusz Zaorski (scenarzysta, producent, reżyser m.in. filmów "Awans", "Szczęśliwego Nowego Jorku", "Haker")
- Cezary Harasimowicz (aktor, scenarzysta m.in. "Seszeli" i "Bandyty" i "Ekstradycji 3".
- Janusz Mielczarek (fotografik, dziennikarz, literat)
- Tadeusz Piersiak (dziennikarz lokalnej redakcji "Gazety Wyborczej")
- Paweł Bartosik (laureat ubiegłorocznej edycji "Częstochowy w kadrze")
     W tym konkursie startują uczniowie naszej szkoły - Czarek Stolecki (news poniżej) oraz ..... osoba pragnąca pozostać anonimową (póki co). Zapraszamy serdecznie na projekcje, by zobaczyć filmy Trauguciaków - a gdy zobaczycie taki film na dużym ekranie, klaszczcie głośno po projekcji. Będą z pewnością bardzo wdzięczni. Więcej szczegółów na stronie www.okf.prv.pl

newsa przygotował: autor drugiego filmu :P[pokaż komentarze(13)]

07.10.2004

"Graffiti - sztuka czy wandalizm?"
     "Graffiti - sztuka czy wandalizm?" To film dokumentalny, w którym staram się odpowiedzieć na tytułowe pytanie: Czy graffiti jest sztuką czy wandalizmem? Pokazałem w nim grafficiarzy przy swojej pracy oraz przeprowadziłem wywiad z jednym z nich. Opowiadał on o trudnościach, inspiracjach, pieniądzach i swoich przeciwnikach. Pokazałem dzieła i pseudo-dzieła grafficiarskie, które można spotkać na częstochowskich ulicach. Spytałem przechodniów, co sądzą o graffiti. Poprosiłem plastyków i policję o zajęcie stanowiska w sprawie malunków na ścianach. W filmie można usłyszeć muzykę Sidneya Polaka, która według mnie bardzo dobrze "wpasowała się" w klimat mojego przedsięwzięcia. Realizację filmu rozpocząłem wiosną tego roku, przy współudziale członków Klubu Europejskiego, istniejącego przy Gimnazjum Nr 3 w Częstochowie.
     Z dużą tremą, ale i wielką nadzieją czekam na zbliżający się weekend w trakcie, którego rozstrzygnie się konkurs "Częstochowa w kadrze", na który zgłosiłem mój film.
     Zapraszam wszystkich zainteresowanych na projekcję w OKF’ie w dniach 8 i 9 października godz. 16.30 (wstęp wolny).
Film można pobrać tutaj: 106 mb – lepsza jakość, skomresowny do 48 mb – gorsza jakość.

newsa przygotował: Czarek Stolecki - ID[pokaż komentarze(25)]

07.10.2004

Mistrzostwa szkoły w piłce nożnej chłopców.
     7 października odbył się finał mistrzostw szkoły w piłce nożnej chłopców. O ten zaszczytny tytuł walczyły klasy IIIC i IIIF. Wynikiem 5:2 mistrzami szkoły w roku szkolnym 2004/2005 zostali panowie z IIIF. Gratuluję.

[pokaż komentarze(8)]

07.10.2004

"Fałszywi" dyslektycy?
     "Częstochowa przoduje w województwie śląskim w liczbie dyslektyków. Uczniowie rzeczywiście mają problem czy po prostu nie chcą się uczyć ortografii?
     To sprawdzi teraz kuratorium oświaty. Przyjrzało się liczbie uczniów z dysleksją w całym województwie śląskim. - Okazało się, że w Częstochowie i okolicach jest ich najwięcej - mówi starszy wizytator Aleksandra Radzioch-Dzienis. Aż 18,85 proc. szóstoklasistów, którzy w ubiegłym roku pisali sprawdzian na koniec podstawówki, to dyslektycy. W Sosnowcu było ich 3,99 proc., w Katowicach - 7,4 proc." Więcej....

źródło: Gazeta Wyborcza


Thx. Cyprian :D

[pokaż komentarze(3)]

06.10.2004

Olimpiada historyczna
     4 śmiałków: Paweł Sobota, Mateusz Czok, Paweł Glice oraz Kamil Rogacz (wszyscy z IIIA) sprawdzało swoje wiadomości w ramach wewnątrzszkolnego etapu olimpiady historycznej. Do zmagań zgłsiło się 12 chętnych. Z sobie wiadomych przyczn - osiem osób w dniu dzisiejszym wycofało się.
[pokaż komentarze(23)]

06.10.2004

Fach już mają....
      Dnia 1.10.2004, za wiedzą pana dyrektora, prof. Mecmajer i swojego wychowawcy, przy współpracy z panem konserwatorem, panowie z klasy 2F rozpoczęli, w czynie społecznym (czy ktokolwiek jeszcze pamięta co to znaczy) renowację szafek z pracowni 2B.
Należy dodać, że uczniowie poświęcili nie tylko swój cenny czas, ale również własne środki finansowe.
     Taka postawa wobec szkoły, jako instytucji, jest godna naśladowania.

newsa przygotował: prof. Grzegorz Bojanek[pokaż komentarze(23)]

05.10.2004

XI Częstochowskie Dni Fantastyki
     W dnich 8 - 10 października odbędą sie "XI Częstochowskie Dni Fantastyki". W programie m.in. pokazowe sesje RPG, anime i manga, spotkania z pisarzami, konkursy wiedzy o litrraturze i filmie fantastycznym, znajomości muzyki filmowej. Więcej na stronie BUNKRA.

[pokaż komentarze(1)]

04.10.2004

Kontrola czy...?
     "W japońskich szkołach rozpoczęły się testy chipów, za pomocą których można lokalizować uczniów. Dzieci otrzymują układy wyposażone w niewielkie anteny przekazujące sygnał drogą radiową.
     Urządzenia dostarcza firma Fujitsu. Większość uczniów przymocowuje je do swoich plecaków. Zainstalowane przy drzwiach wejściowych czytniki odbierają informacje o wejściu do szkoły lub wyjściu z niej. Następnie system automatycznie dzwoni do rodziców takiego dziecka z informacją, że ich pociecha opuściła budynek lub do niego weszła."

źródło: CHIP Online[pokaż komentarze(20)]

03.10.2004

Zielona szkoła
     Od 27 września do 1 października, trzy klasy pierwsze (1C,1E i 1F) przebywały na "Zielonej szkole" w Poraju. Oprócz warsztatów integracyjnych, zajęć sportowych i lekcji, były: dyskoteki (na których bezapelacyjnie królowało "Pump it up" - Danzel'a oraz....... disco polo :p), wieczory filmowe („Omen” i „Raport mniejszości”), karaoke, ognisko z pieczeniem kiełbasek i wiele innych "atrakcji". Tradycyjnie - w godzinach wieczorno – nocnych życie nabierało tempa. Eh…

[pokaż komentarze(54)]

01.10.2004

Jestem "w terenie" :p
     W związku z wyjazdem na "Zieloną szkołę", przez najbliższy tydzień nie będzie newsów :(

[pokaż komentarze(0)]

26.09.2004

Wyprawa Pierwszaków
     W piątek wybraliśmy się (klasy: 1A, 1B, 1D) na jednodniową wycieczkę do Janowa. Mimo niezbyt przyjemnej pogody, czekała tam na nas świetna zabawa. Zwiedziliśmy wiele ciekawych miejsc, takich jak pomniejszony o 1 200 000 000 razy układ słoneczny, chatkę Babci Agi (znanej powszechnie jako Baba Jaga), gdzie mogliśmy się napić herbatki i Cichy Las.
     Jednym z ciekawszych wydarzeń jakie tam na nas czekały, było spotkanie z Leśnym Dziadkiem, który opowiedział nam ciekawą, aczkolwiek smutną historię o Cichym Lesie. Na końcu czekała na nas smaczna przekąska, przejazd po lesie w bajkowych karetach i dyskoteka, na której wszyscy świetnie się bawiliśmy.

newsa przygotował: Śmiechu


Jeśli ktoś dysponuje fotami z wyprawy - proszę przesłać na maila: marek@traugutt.net

[pokaż komentarze(35)]

25.09.2004

Wycieczka kl. IIF
      Od czwartku do soboty klasa IIF (wsparta IIE) bawiła na wycieczce w Wiśle. Rozpoczęło się od konkursu na zbieranie pieczątek = rekord ustanowiła grupa dziewcząt, która zebrała ich 125. Następny dzień okazał się "dniem próby". Mierzyliśmy się m.in. z Czantorią oraz Wielkim Stożkiem. Zdecydowana większość z nas wyszła z tego zwycięsko. Niestety - zabrakło już sił na zaplanowaną dyskotekę :P. Ostatniego dnia czekała na nas "Równica" i ..... powrót do domu. Serdecznie dziękuję klasie IIF za mile spędzony czas :)

[pokaż komentarze(11)]

25.09.2004Newsy ... [1] [2] [3] ... [20] [21] [22] [23]