Serwis przez 8 lat prowadził pedagog liceum - Marek Podgórski
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Archiwum 2004/2005

DBS
popołudniu......
      Jako organizatorzy "Masy Krytycznej" udaliśmy się na popołudniowe obchody "Dnia bez Samochodu". Wspólnie z mieszkańcami Częstochowy przejechaliśmy przez centrum miasta (tak, jak przed południem - w strugach padającego deszczu :) Na zakończenie imprezy, otrzymaliśmy pamiątkowy dyplom z rąk Prezydenta Miasta Częstochowy oraz słowa uznania za organizację I Masy. Mateusz nie omieszkał zaprosić Pana Prezydenta na piątkową "Masę"....

a przed południem....
     Mimo deszczu, ponad 20 uczniów oraz 2 pracowników dotarło dziś do szkoły na rowerach. Szczególne uznanie dla osób mieszkających poza Częstochową . Natomiast - jak donosi prof. Bojanek - wójt jednej z gmin dotarł do pracy "pojazdem napędzamym owsem". Dziennikarzom wyjaśnił, że przykład musi iść z góry :)
A kto lubi jazdę w deszczu - zapraszam dzisiaj na godz. 18.00 na Stary Rynek. Odbędzie się przejazd Alejami NMP. Uczestnicy otrzymają specjalne opaski odblaskowe.

[pokaż komentarze(7)]

22.09.2004

"Europejski Dzień bez Samochodów"
     W środę - 22 września przypada "Europejski Dzień bez Samochodów". Zapraszam wszystch, aby tego dnia do szkoły przyjechali na rowerach. W celu zebezpieczenia, będzie można wprowadzić je od strony basenu na patio (bardzo proszę, aby nie jeździć po korytarzach :D). W trakcie dużej przerwy wykonam pamiątkową fotkę. Więcej na temat kampanii EDbS znajdziecie pod adresem www.22wrzesien.org.

[pokaż komentarze(14)]

20.09.2004

Strona klasy IIF
     Właśnie ruszyła pierwsza strona klasowa - klasy 2F www.klasa-f.pl Jest to prawdopodobnie jeden z pierwszych projektów tego typu w naszym kraju. Strona ma postać bloga a każdy z uczniów posiada unikatowy login oraz hasło dzięki którym może dokonywać wpisów. Już niedługo strona zostanie rozbudowana o kolejne działy w których znajdą się informacje o uczniach, nauczycielach oraz wycieczkach i imprezach organizowanych przez klasę 2F.
Twórcy strony - pomysłodawca: wychowawca Grzegorz Bojanek i zajmujący się stroną techniczną Wojciech Cupiał wierzą, że projekt ten stanie się inspiracją dla innych. Strona ta ma głównie na celu rejestrację wydarzeń z dnia codziennego, które dość często umykają naszej pamięci choć są przecież warte zapamiętania. Za kilka lat, gdy uczniowie 2F będą absolwentami, będą mogli wspomi-nać wydarzenia każdego dnia spędzonego w II LO.

newsa przygotował: prof. Grzegorz Bojanek[pokaż komentarze(5)]

19.09.2004

Podgórski "lansuje" Traugutta :)
     Pod takim troszkę prowokującym tytułem (spodobało mi się to określenie :) zamieszczam linka do notki z sobotnio - niedzielnej Gazety Wyborczej.
PS
Ukłony dla p. Kasi Kopacz:)

[pokaż komentarze(23)]

18.09.2004

.....rajd rowerowy
     Korzystając z utrzymującej się wspaniałej, słonecznej pogody (czemu tak nie było wiosną???) zapraszam na kolejny (eh, miałem policzyć, który to już z kolei) rajd rowerowy. Tym razem nie podaję trasy przejazdu, odległość - między 40 a 80 km, start - godz. 10.00. Zainteresowanych proszę o kontakt na gg (108000).
I po rajdzie.....
      Pojechaliśmy w okolice Julianki. Jadąc od Tesco wzdłuż Warty - zielonym szlakiem rowerowym - przez Mstów, Krasice, Wolę Mokrzeską, dojechaliśmy do rezerwatu "Wielki Las". W drodze powrotnej, przez Żuraw i Małusy mieliśmy do pokonania kilka wzniesień, które nieco nas "zmęczył" (co widać na fotach :) Pogoda wymarzona, humory dopisywały, było super.... W sumie przejechaliśmy ponad 70 km. To jedna z moich ulubionych tras.

[pokaż komentarze(14)]

17.09.2004

"Sprzątanie Świata - Polska 2004"
    Z okazji przypadającej w dniach 17-19.09.04 akcji "Sprzątanie Świata - Polska 2004", wyruszyliśmy popracować w terenie. Z grupą początkujących grotołazów porządkowaliśmy jurajskie jaskinie. Zaczęliśmy od Zielonej Góry i leżącej na jej południowym zboczu jaskini "pod Zieloną Górą". Dalej przenieśliśmy się do Gór Towarnych. Tam śmieci wynosiliśmy z jaskiń: Towarnej, Dzwonnicy, Niedźwiedziej oraz Cabanowej.
     Dominowało głównie potłuczone szkło. Najbardziej zaskoczył nas widok: szczotki do włosów, słonecznych okularów (w środku jaskini) oraz "zestawu śniadaniowego" (duży ketchup, 1.5 litrowy napój oraz nóż). Dokonaliśmy również odkryć archeologicznych - odkopaliśmy spod liści oranżadę sprzed 7 lat (oryginalnie zakapslowaną :)
     Oprócz nas, w akcji uczestniczyła również klasa IA, która sprzątała okolice ul. Bialskiej (Parkitka).[pokaż komentarze(11)]

17.09.2004

Z ostatniej chwili!!!
     TVP 2 o godz. 20.05 wyemituje film absolwenta Traugutta - Sławomira Gajewskiego pt. "Warszawa".
Dariusz Gajewski (gościł w Traugucie 30 marca br.) - zawód: reżyser, scenarzysta, wiek: 39 lat, miejsce urodzenia: Częstochowa, wykształcenie: Wydział Prawa UJ i Wydział Reżyserii PWSFTViT w Łodzi.


[pokaż komentarze(8)]

16.09.2004

Ujawnij się :)
     Trauguciakom proponuję "ujawnienie się". W dziale "uczniowie" znajduje się formularz zgłoszeniowy. Możecie tam podać m.in. swojego nicka, adres e-mailowy, numer gg. Podane informacje będą dostępne po kliknięciu na Waszym nazwisku w spisie uczniów.
     Szczególnie zachęcam do tego Pierwszaki. Na dzień dzisiejszy prym (wśród "Kotów") wiedzie klasa ID - 7 "zarejestrowanych", czekam na zgłoszenia IC oraz IE (jak do tej pory - brak zgłoszeń).

Po 15 min od zamieszczenie newsa.......
Jesteście naprawdę szybcy..... spłynęło już 10 nowych zgłoszeń :)
A.... wystarczy raz wysłać zgłoszenie, dane nie pojawią sie automatycznie - muszę wprowadzić je ręcznie.
Najbliższa aktualizacja danych nastąpi w poniedziałek.

[pokaż komentarze(12)]

16.09.2004

Wyniki ankiety
     Tradycyjnie, jakiś osobnik (obdarzony wysokim IQ) opanował klikanie myszką i musiał sprawdzić, jak to działa. Niestety, proces nabywania nowej umiejętności trochę trwał - owo IQ musi być faktycznie wysokie - co zaowocowało "nabiciem" ponad 100 głosów na jedną opcję ankiety. Oczywiście, zafałszowało to wyniki głosowania. A tak btw.... ciekawe, czy to był "cacany chłopiec" czy "różowa panienka" ? "Lansował się - podkreślając swoją "k(l)asę", czy "kreował się na innych, nie posiadając własnego stylu....".
PS
Prawdziwe wyniki ankiety wywiesiłem w mojej gablocie w kiszce.

[pokaż komentarze(1)]

15.09.2004r

Garść informacji nt nowej matury.
     W piątek 6 klas trzecich uczestniczyć będzie w prezentacji i omówieniu struktury egzaminu maturalnego:
- 4 godz. lekcyjna klasy IIIA i IIIC (sala 1C)
- 5 godz. lekcyjna klasy IIID i IIIG (sala 1C)
- 6 godz. lekcyjna klasy IIIF i IIIB (sala 1C)

Poniżej kilka przydatnych linków....

Zgłoszenie i deklaracja do egzaminu maturalnego 2005 oraz wniosek o dostosowanie warunków i formy egzaminu

Kalendarium maturalne '2005

Informacja dla zdającego egzamin maturalny (plik *.pdf)

[pokaż komentarze(2)]

15.09.2004r

Ankieta: "Trendy - Obciach" w II LO
     Zgodnie z obietnicą - ruszamy z
ankietą,
która pozwoli określić, co Waszym zdaniem jest "trendy" a co uchodzi za "obciach" w naszej szkole. Kolejne pozycje ankiety powstały po zebraniu Waszych propozycji, zawartych w komentarzach do jednego z newsów. Zapraszam do głosowania.
PS
Jest to pierwsza "nasza" ankieta (od strony technicznej opracowana od początku przez Marcina Krzywdę - big thx).

[pokaż komentarze(18)]

13.09.2004r

Sukces e-sportowców!
     E-sport czyli sport XXI wieku (tzw. "granie przez Internet") cieszy się ogromną popularnością. Nasi trzej uczniowie oraz profesor odnotowali pierwszy sukces w tej dziedzinie. Russel (Marek Hajnrych), Lysy (Kamil Piłat), krzyChu (Krzysiek Podhorski), ']['dmd11 (prof. Tomasz Dutkiewicz), od kilku miesięcy grają wspólnie w klanie c4 Resurrection w Call of Duty. Postanowili więc spróbować swoich sił w ogólnopolskim turnieju i .... opłacało się! Pokonując 17 klanów sięgnęli po:
2 miejsce w Polsce!
     "Na sukces czekaliśmy długo, ale było warto!" - mówi Russel, clan leader c4. "Co prawda przegraliśmy w dość kontrowersyjnym finale, ale i tak bardzo cieszymy się z 2 miejsca. Może następny turniej uda się wygrać ."
     Naszym e-sportowcom mówimy (inetrnetowym slangiem): "GL & HF" (good luck & have fun).

[pokaż komentarze(15)]

12.09.2004r.

Coś dla "nocnych marków"
     TVP 1 o godz. 23.50 wyemituje dziś "Requiem dla snu" Jest to "hipnotyczna opowieść o czterech ludziach, tęskniących za miłością i aprobatą. To film o samotności i zagubieniu, miłości i nadziei na rozpoczęcie nowego życia. Reżyser pokazuje nie tyle, jak działają poszczególne używki na bohaterów, co zajmuje się samym zjawiskiem uzależnienia i jego przerażającymi skutkami."
Świetny film (tylko dla dorosłych :(, rewelacyjna muzyka. Gorąco polecam.

[pokaż komentarze(13)]

12.09.2004r.

Rajd rowerowy
     Ponieważ w sobotę szykuje się ładna pogoda - warto to wykorzystać. Ja - tradycyjnie już - przesiadam się na rower. Serdecznie zapraszam wszystkich miłośników dwóch kółek o godz. 10.00 "pod Traugutta". Tym razem - pojedziemy do Myszkowa tj. ok 40 km (powrót pkp, należy zabrać ok. 10 zeta na bilet). Zaintetresowanych wyjazdem proszę o info na gg.

[pokaż komentarze(26)]

10.09.2004r.

Zaproszenie do współpracy
     Zapraszam wszytkich chętnych do współpracy przy prowadzeniu stronki. Chętnie zamieszczę Wasze prace np.: felietony, wiersze, fotki, skany rysunków itd i/lub linki do stron www czy blogów, które prowadzicie. Jeśli chcielibyście prowadzić jakiś dział tematyczny (np. muzyczny) - znajdziecie tu miejsce. Zainteresowanych proszę o kontakt.
W felietonach przeczytacie: "O przypadłościach dzisiejszego świata" - Mateusza Czoka z 3a.

[pokaż komentarze(20)]

10.09.2004r.Newsy ... [1] [2] [3] ... [21] [22] [23]