Serwis przez 8 lat prowadził pedagog liceum - Marek Podgórski
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Archiwum 2006/2007

I miejsce koszykarzy
     W dniach 28 – 29.09.2005r. został rozegrany Turniej Otwarcia Sezonu organizowany przez Z.S.im. C.K. Norwida.
W pierwszym meczu Nasza drużyna wygrała z Z.S.T.i O. im. S. Żeromskiego 83 : 74.
Następnego dnia graliśmy o pierwsze miejsce z drużyną gospodarzy. I tym razem wygraliśmy 88 : 79. To był bardzo zacięty i wyrównany mecz, w którym więcej umiejętności i zimnej krwi w końcowej fazie meczu wykazali nasi zawodnicy. Najlepszymi zawodnikami w drużynie Traugutta byli Dawid Raszewski, Radosław Chwal oraz Damian Bednarek. Pierwszy z nich okazał się najskuteczniejszym zawodnikiem drużyny. Radek rozgrywał i podawał piłkę do swoich parterów, by ci mogli zdobywać punkty. Damian walczył, jak lew i mobilizował kolegów do ambitnej gry o każdy metr boiska. Dobrze zaaklimatyzowali się w drużynie nasi pierwszoklasiści: Tomasz Palacz oraz Mateusz Wiśniewski z klasy IG. Dzięki ich dobrej grze oraz innych zawodników będziemy mieć wiele radości i satysfakcji z gry naszej drużyny w kolejnych latach. Dziękujemy Kolegom z Norwida za zorganizowanie turnieju. Chwała Zwycięzcom i Pokonanym!

newsa przygotował: p.prof. Janusz Poradomski

[pokaż komentarze(2)]

04.10.2005

Faworyci na kolanach
     Dzisiejsze przedpołudnie to kolejne zmagania naszych piłkarzy - tym razem w rundzie finałowej. Na boisku spotkały się dwie drużyny: faworyci turnieju: LO Andersa i „czarny koń”... czyli MY :P Od początku meczu drużyna Andersa przejęła inicjatywę w środku pola, lecz nie stwarzała sytuacji bramkowych. Po kilku indywidualnych błędach rywali, Trauguciacy uwierzyli w siebie i zaczęli stwarzać przewagę w środku pola. Pierwszą okazję zmarnował Damian Bednarek (IIa). Po krótkim czasie zaczęliśmy stwarzać więcej sytuacji, co przyniosło oczekiwany skutek - po przejściu 2 zawodników Grzesiu Kuziorowicz (IIb) oddał piłkę Szymonowi Górnikowi, który pomimo interwencji dwóch obrońców nie miał problemów z umieszczeniem piłki w siatce. Dwie minuty później zadaliśmy cios, który bardzo podłamał drużynę Andersa - gdy piłkę swobodnie wymieniali obrońcy rywali, nasza ekipa zaatakowała. W chwili podania przez stopera do bramkarza, w polu karnym nieoczekiwanie dla obrońców znalazł się Szymon Górnik. Skierowanie piłki do siatki było już tylko formalnością.
Kolejne 30 min to rozpaczliwe ataki drużyny przeciwnej i strzelona bramka na 20 min przed końcem meczu przez Kamila Sobalę. Gdy Anders atakował, kończący cios zadał Piotr Hajnrych (IIf) kierując piłkę do siatki z 15 metrów. Mecz zakończył się pewnym zwycięstwem Trauguciaków 3:1. Kolejne spotkanie w piątek z Prusem.

newsa przygotowały: Grajki z Traugutta™

[pokaż komentarze(8)]

04.10.2005

Młodzi wybierają Prezydenta RP
     330 osób (48%) wzięło udział w symulacji wyborów prezydenckich 2005 "Młodzi głosują".
Oto pierwsza szóstka:
- Donald Tusk - 172;
- Lech Kaczyński - 57;
- Andrzej Lepper - 41;
- Janusz Korwin- Mikke - 18;
- Marek Borowski - 14;
- Henryka Bochniarz - 10.

[pokaż komentarze(1)]

04.10.2005

Rekordowy miesiąc.
     Wrzesień 2005 roku okazał się kolejnym, rekordowym miesiącem w liczbie odwiedzin strony. 61607 odsłon (średnio 2053 dziennie) to najwyższy wynik w historii www.traugutt.net. Wszystkim odwiedzającym serdecznie dziękuję :)

[pokaż komentarze(3)]

04.10.2005

XXIII Rajd Traubeanów
      W sobotę, 1 października tłumy pierwszaków prowadzone przez swych starszych przewodników (pod czujnym okiem wychowawców) ruszyły na trasy XXIII Rajdu Traubeanów. Przed 12.00 wszyscy szczęśliwie dotarli na metę w Olsztynie. Rozpoczęła się rywalizacja o miejsce na podium.
Po podsumowaniu wyników licznych konkurencji czołowe miejsca zajęły: I - IC, II - IF, III - kl IG.
PS
Zdjęcia z trasy klas (a, c, d i e) zamieszczę po ich dostarczeniu do mnie.

[pokaż komentarze(16)]

04.10.2005

Dzień chłopaka
      30 września to... (zastanawiam się, czy mogę tak napisać) nasze święto - dzień chłopaka. Może jeszcze nie tak popularne jak dzień kobiet, ale...zawsze to okazja, by "poświętować". Większość dziewcząt postarała się sprawić swoim kolegom jakąś niespodziankę. Były fotki z własnymi podobiznami, lizaki, krawaty, kalendarze z ... paniami, kubki, piłeczki etc.
     Nasze koleżanki postanowiły uczcić ów dzień na słodko :) Z mojej strony serdecznie dziękuję dziewczynom z IF i IIIC (oraz tajemniczej nieznajomej :) za pamięć.

[pokaż komentarze(15)]

30.09.2005

Szykujemy się do rajdu
W sobotę wyruszamy na jurajskie szlaki, by dojść do Olsztyna na metę XXIII Rajdu Traubeanów.
      Początki imprezy sięgają 19 czerwca 1982r., kiedy to p.prof. Regina Pajączek wraz ze sztabem organizacyjnym powołała do życia (jak się później okazało) cykliczną imprezę - "Złaz Trauguciaków". Odbywał się tuż przed wakacjami. Uczestniczyły w nim różne klasy (nie tylko pierwsze), bo miał charakter imprezy przede wszystkim - turystycznej a nie - integracyjnej. Ewoluowała jego nazwa. Początkowy "złaz" stał się "rajdem beanów". Kiedy okazało się, że "konkurencyjne" liceum organizuje podobną imprezę, do nazwy dodano "trau.." i tak powstał dzisiejszy "Rajd Traubeanów".      Przez lata imprezę prowadziła wspomniana p.prof. Pajączek przy wydatnej pomocy p.prof. Bojanek, p.prof Krupop - Iskry oraz wielu innych nauczycieli. Następnie, organizację przejęła p.prof. Puchalska.      Dość długo meta złazu/rajdu znajdowała się u podnóża Góry Biakło (znanej bardziej jako "skały z krzyżem"). Od niedawna (za moją sprawką) mieści się o ośrodku TPD. Główny argument za zmianą to dostęp do mediów - możliwość odpowiedniego nagłośnienia imprezy, przygotowania posiłków, skorzystania z sanitariatów.      Rokrocznie w imprezie uczestniczą setki osób. Uczniowie starszych klas przygotowują różne, konkursy, zabawy, niespodzianki ale przede wszytkim, są przewodnikami na trasach. Dobra zabawa zawsze gościła w gronie Traubeanów. Nam nadzieję, że i tak będzie w tym roku.
PS
Do obejrzenia foty z ub. roku. Ponieważ są już w archiwum, trzeba chwilkę zaczekać (na połączenie ze szkolnym serwerem - a to czasami troszkę trwa :(

[pokaż komentarze(24)]

29.09.2005

Wycieczka na Słowację
     Klasa III c organizuje wycieczkę na Słowację w cenie 150zł. Poszukuje chętnych (uzupełnienie miejsc). Zainteresowani proszeni są o niezwłoczny kontakt z Martą Wojtal gg 7554439 lub Michałem Hajdaszem gg 6039928.

[pokaż komentarze(0)]

28.09.2005

"Brązowa" Dominika
     Dominika Koćwin - uczennika klasy IIF wraz z koleżankami z drużyny CzKT Victoria zdobyła brązowy medal mistrzostw Polski w tenisie ziemnym.
     "Turniej finałowy z udziałem pięciu zespołów rozgrywany był w Krakowie. W pierwszym meczu częstochowianki zremisowały ze Startem Wisła 3:3, ale były lepsze o jednego seta i awansowały do półfinałów. Tu spotkały się z drużyną Kraków Grzegórzecki i znów był remis 3:3, ale tym razem lepsze o zaledwie siedem gemów były rywalki, które potem w finale odniosły zwycięstwo i zdobyły tytuł mistrzyń Polski.
     Drużyna Victorii w spotkaniu o brązowy medal pokonała 4:2 Radość Warszawa." Więcej...

[pokaż komentarze(4)]

28.09.2005

Zajęć pozalekcyjnych cd.
     Dziś o godz. 14.30 w pracowni 2C rusza kółko j. włoskiego, w środę na długiej przerwie w sali 11A odbedzie sie spotkanie organizacyjne kółka RPG. Kółko biologiczne jest w środy i czwartki na ósmych godzinach lekcyjnych w sali 1A . W piątek, 30 września o godz. 14.30 w świetlicy rozpoczynają się zajęcia w ramach kółka teatralnego.

[pokaż komentarze(11)]

27.09.2005

Meczyk
     W dzisiejsze słoneczne przedpołudnie, przy ulicy Rocha rozegrał się mecz z drużyną Kopernika. Trauguciaki były bardzo zmotywowane, gdyż tylko zwycięstwo dawało awans do finału. Ofensywne nastawienie naszej drużyny przyniosło efekt już w 10 minucie. Po wyrzucie z autu przez Piotrka Hajnrycha (IIf) i przedłużeniu piłki przez Szymona Górnika (IIf) do bramki trafił Arek Kawka (IId). Później Trauguciaki oddali inicjatywę, czego efektem były 2 stracone bramki w krótkim czasie. Ponownie inicjatywę przejęła nasza drużyna i znów przyniosło to efekt - po niefortunnym wybiciu bramkarza, piłka stała się łupem Damiana Bednarka (IIa), ponownie przedłużał Szymon Górnik i tym razem ładnym lobem nad bramkarzem popisał się wysunięty napastnik Grzegorz Kuziorowicz (IIb). Była to bramka do szatni, która zupełnie dobiła drużynę Kopernika. Po przerwie, po kilku ustaleniach taktycznych i słowach motywacji danych przez kołcza™ (prof. Ireneusz Stasiak) nasi zawodnicy ruszyli do ataku i nie oddali inicjatywy aż do końca meczu.
     Po indywidualnej akcji całego zespołu :) i minięciu bramkarza Grzegorz Kuziorowicz pewnym strzałem umieścił piłkę w siatce. Mecz w dalszym ciągu przebiegał pod naszym dyktandem... Kolejna bramka była następstwem strzału z woleja w krótki róg Szymona Górnik , który 5 minut później wykorzystał błąd obrońców i po minięciu bramkarza wbiegł z piłą do bramki. Gdy koniec meczu zbliżał się nieubłaganie stały fragment gry bardzo ładnie wykonał Grzegorz Kuziorowicz. Ostatnie minuty meczu to rozpaczliwe ataki drużyny gości, która po błędzie Mateusza Klucznego zdobyła ostatnią bramkę meczu. Tym zwycięstwem (6:3)drużyna trauguciaków przypieczętowała awans do finałowej fazy turnieju...

newsa przygotowały: Grajki z Traugutta™

[pokaż komentarze(12)]

26.09.2005

XII Częstochowskie Dni Fantastyki
     W dniach 30.09 - 2.10.2005r odbędą się tradycyjnie, jak co roku w I Gimnazjum im. Jana III Sobieskiego w Częstochowie, ul. Starzyńskiego 10 (Osiedle "Północ") Częstochowskie Dni Fantastyki. W programie:
- kolejna edycja Pucharu Mistrza Gry "Debeściak"
- spotkania z Pisarzami i Wydawcami
- turniej drużyn rpgowych
- konkursy i turnieje
- pierwszy w Polsce storyline'owy turniej L5R
- LARPy i sesje gier fabularnych
- mecz piłki nożnej.
Więcej, na stronie "Bunkra"

[pokaż komentarze(0)]

26.09.2005

Koszulki
     W związku z licznymi pytaniami informuję, że są już firmowe koszulki (t'shirt) Traugutta. Osoby, które zamawiały mogą zgłaszać się po odbiór. Jest nieco więcej sztuk, więc, jeśli chcecie promować II LO - zapraszam do mnie.

[pokaż komentarze(13)]

25.09.2005

Zajęcia sportowe
     Siatkówka chłopców - p.prof. A Mleczko sobota, godz. 10.30 - 12.00
siatkówka dziewcząt - p.prof. A.Płaczek sobota, godz. 12.30 - 14.00
koszykówka dziewcząt - p.prof. A.Pastusińska piątek 14.30 - 16.00.


[pokaż komentarze(0)]

23.09.2005

Kółko filmowe
     W najbliższy piątek, 23 września o godz. 19.00 rusza kółko filmowe. Szerokiej publiczności zostanie zaprezentowany film Quentina Tarantino - Wściekłe psy.
Pierwszaków informuję, że projekcje odbywają się w świetlicy, wstęp wolny.

[pokaż komentarze(7)]

22.09.2005Newsy ... [1] [2] [3] ... [23] [24] [25] [26]