Serwis przez 8 lat prowadził pedagog liceum - Marek Podgórski
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Archiwum 2006/2007

Stypendia
     Uczniowie zameldowani na stałe w Częstochowie, których dochód netto na osobę nie przekracza 316 PLN mogą ubiegać się o stypendium. Zainteresowani proszeni są o kontakt z p.dyr. Borkowskim.

[pokaż komentarze(0)]

07.09.2005

Zagrajmy razem
     Gramy, gramy, gramy! Robert Ściubilecki wraz z Andrzejem Lamikiem, oraz resztą wspaniałych muzyków grających w naszym zespole ogłaszają, iż poszukiwani są nowi muzycy, którzy chcieliby w roku bieżącym, ewentualnie w latach następncyh zrobić wielką karierę w muzycznym biznesie.
     No dobrze. Wygłupiam się jak zwykle:). Jeśli kochasz muzykę, jeśli chcesz stworzyć coś fajnego - dołącz do nas! Nasz zespół powstał rok temu. Zaczęło się od wspólnego śpiewania na "zielonej szkole", potem powstała wizja zadziałania na terenie szkoły. Do malutkiego zespołu składającego się z Dominiki Kozłowskiej (skrzypce, śpiew), Marleny Cieciory (śpiew), oraz mnie (Roberta Ściubileckiego- gitara, śpiew) dołączył niebawem Andrzej Lamik (pianino, bas), oraz mój kuzyn- Jarek Janik (gitara, śpiew).
     Po roku pracy mamy na koncie kilka wyróżnień, kilka koncertów zagranych w obiektach formatu częstochowskiej katedry (nagłaśnianych przez radio). Przed nami koncert w teatrze, być może występ na "Bieszczadzkich Aniołach" i kto wie co jeszcze?! W tym roku dołączył do nas Adaś Szadkowski (bas). A zatem...
     Nie zwlekaj! Nie gryziemy. Skontaktuj się z Panem Profesorem Markiem Podgórskim (albo z nami, jeśli uznasz, że nie wyglądamy na zbirów, ewentualnie napisz do mnie: sciubok@o2.pl ) Czekamy na Ciebie! Czekamy na Twoje umiejętności! Czekamy na Twój wkład w naszą twórczość! Czekamy na Twoje pomysły! Instrument w łapkę i do dzieła!

newsa przygotował: Robert Ściubilecki kl IIF

[pokaż komentarze(4)]

06.09.2005

Trauguciacy mają fantazję
     Studenci to szczęściarze. Mają jeszcze jeden miesiąc wakacji (pod warunkiem, że zdali wszystkie egzaminy w sesji letniej). Co robić z taką ilością czasu wolnego? Sami zobaczcie. Swoje foty nadesłali: Piotr i Paweł Giemborkowie, którzy pozazdrościli nam wyprawy do Krakowa i sami wybrali się na rowerach do... Gdańska.
      Na drugiej focie jest Czarek Muller, który podobnie jak Olga, Pudzian i ja - ostatni dzień sierpnia spędził na Babiej Górze. Jest jednak małe "ale". My zdobyliśmy ją per pedes (jeden wybrał się w sandałach :P), Czarek... wjechał tam na rowerze. Tutaj znajdziecie więcej fotek z jego samotnej wyprawy.

[pokaż komentarze(5)]

06.09.2005

Książki, zastępstwa, numerki....
     Uprzejmie informuję, że został już poprawiony (a dokładniej - Marcin poprawił :) skrypt umożliwiający wpisywanie ofert sprzedaży podręczników. Jeśli macie książki, które nie są Wam już potrzebne, proszę tutaj można składać oferty ich sprzedaży. Link do działu znajduje się w menu po lewej.
     Od piątku wprowadzam też zastępstwa.
     Losowanie numerków zostało przełożone na jutro - zaczną obowiązywać od najbliższego poniedziałku.

[pokaż komentarze(8)]

05.09.2005

"Fartowny" rajd
     Na 17 rajd rowerowy (pętla z Cze-wy przez Mstów, Juliankę, Złoty Potok, Olsztyn do Cze-wy) zgłosiło się czterech panów z Traugutta (Michał i Robert z IIF oraz Jarek z IIIC). Dołączył też do nas Kamil z... Sienkiewicza :). Przejechaliśmy ok. 85 km. Pogoda sprzyjała (dlaczego nie było takiej podczas wyprawy do Krakowa? wr...).
Przygody zaczęły się w Dziadówkach - Michał karmił jabłkami dziki. Niewiele brakowało, a pokarmem stałaby się również jego dłoń. Na szczęście wykazał się odpowiednim refleksem :) Dalej, w drodze powrotnej miał nie lada farta. Wyjeżdżając z Olsztyna znalazł banknot Narodowego Banku Polskiego barwy niebieskiej.

[pokaż komentarze(8)]

03.09.2005

Goście z Niemiec
     Dzisiaj (w sobotę 3.09) o godzinie 13.18 przybyła do nas pociągiem grupa młodzieży niemieckiej z zaprzyjaźnionej szkoły w Emmerich. Będą naszymi gośćmi aż do końca przyszłego tygodnia. W ramach rewizyty już w poniedziałek cała grupa udaje się na trzydniową wycieczkę do Krakowa, Oświęcimia i Wieliczki. W czwartek i piątek będą zwiedzać Częstochowę i przyjdą na lekcje w naszym liceum.
Dnia 10.09 do grupy Niemców dołączy ich dyrektor, Joachim Joosten, jako jeden z gości honorowych obchodów 85-lecia Liceum Traugutta.
Regularna wymiana z Gimnazjum Willibrorda w Emmerich trwa już od 14 lat!

newsa przygotował: prof. Grzegorz Bojanek

[pokaż komentarze(1)]

03.09.2005

Praca wre ;)
     Od II połowy sierpnia, codziennie przygotowujemy naszą szkołę do obchodów 85-lecia. Po wystrojeniu kiszki (mamy nadzieję, że się podoba ;)), zajmujemy się Izbą Pamięci.
Wszystkich absolwentów serdecznie zapraszamy na zjazd 10 września!
PS. Doceńcie nasz talent malarski uwidoczniony na gablotach w naszym ulubionym korytarzu :)

newsa przygotowała: Ekipa organizacyjno-remontowa ;D

[pokaż komentarze(5)]

02.09.2005

Rajd rowerowy
     Korzystając z letniej (jeszcze:) pogody, Michał oraz Robert z IIF namówili mnie na kolejny rajd rowerowy. Startujemy w sobotę o godz. 10.00 spod szkoły. Trasa wiedzie przez Mirów, Mstów, Małusy, Wielki Las, Janów, Złoty Potok, Zrębice, Olsztyn do Częstochowy. Dystans ok. 70 - 80 km. Zainteresowani proszeni są o zgłaszanie się na marek(at)traugutt.net lub w komentarzach.

[pokaż komentarze(3)]

02.09.2005

Repezentacja szkoły w piłce nożnej.
     W poniedziałek o godz. 15.00 na boisku szkolnym odbędzie się zebranie uczniów zainteresowanych grą w drużynie piłki nożnej, która będzie reprezentowała liceum w rozgrywkach międzyszkolnych. Zainteresowani winni zgłaszać się do Bratka Szajera - ucznia klasy IIIE.

[pokaż komentarze(2)]

02.09.2005

1 września
     Biel, granat i czerń to kolory dziś dominujące. (No, żeby nie było zbyt monotonnie, kilka osób wybrało „letnie barwy” (lol) Opalone, uśmiechnięte buzie, nowe twarze pierwszoklasistów, brak kilku „starszaków”, rozbawieni absolwenci. Godzina 9.00 - startują klasy drugie i trzecie, 10.00 - (w dużej mierze przestraszone) pierwszaki. Jednym słowem (dobra, niech będzie dwoma;) WITAJ SZKOŁO!!!
PS. Hehe! Jeszcze dobrze nie wybrzmiał pierwszy dzwonek, a już są sprawdzane zastępstwa(lol). Może numerek na jutro podać?

[pokaż komentarze(10)]

01.09.2005

REGGAE FEST
     Zaproszenie na REGGAE FEST.
Start - 2 września o godzinie 18.00. Impreza odbędzie się na obiekcie sportowym we Wręczycy Wielkiej. Zagrają zepsoły:
część supportująca czyli scena rockowa:
- Krzyk (Blachownia)
- Tarantulla (Częstochowa)
CZĘŚĆ REGGAEwa (scena reggae)
- NEGRIL - reggae z Krapkowic (www.negril.livenet.pl)
- AFRICONNECT - reggae z Brzegu (www.africonnect.republika.pl)
- CAŁA GÓRA BARWINKÓW reggea/ska z Kłobucka (www.cgb.alpha.pl)

newsa przygotował: Karol Ryś

[pokaż komentarze(1)]

01.09.2005

Aktywacja kont na forum
     Od kilku dni piszecie do mnie z pytaniem, dlaczego nie aktywuję Wam kont na forum?. Drodzy uczniowie - zanim założycie konto, wyświetla się regulamin forum. W nim jest dokładnie opisane, co trzeba uczynić, aby konto było aktywne.

[pokaż komentarze(0)]

01.09.2005

Plan lekcji
     Chyba wszyscy uczniowie są zainteresowani nowym planem lekcji. Dla stałych bywalców traugutt.net mam niespodziankę. Otóż, oto i on :).
PS
Zmianie uległ termin kiermaszu książek. Odbędzie się on 2 i 5 września (a nie od 1 - jak wcześniej zapowiadałem).
Zapominalskim przypominam: rozpoczęcie roku dla klas II i III - godz. 9.00, dla klas I - 10.00.

[pokaż komentarze(26)]

30.08.2005

Jaskinia Koralowa
     Korzystając z ostatnich dni wakacji postanowiłem namówić Profesora Marka Podgórskiego, mojego brata i kolegów do wspólnej wyprawy do jaskini Koralowej. Jaskinia jest jedną z najciekawszych na Jurze. Posiada znaczną długość i urozmaicone korytarze, do których pokonania potrzebne jest wykorzystanie technik taternictwa jaskiniowego (zjazd z przepinkami, wspinaczka) i przypomina tym jaskinie tatrzańskie. Po odbyciu przyspieszonego kursu wspinaczkowego byliśmy gotowi do samodzielnego zjazdu poziomym korytarzem liczącym 24 metry. Prowadzi on do obszernej komory wypełnionej namuliskiem. Jest to Sala Wejściowa, z której odchodzi kilka niewielkich odgałęzień. Pomimo, że jaskinia nie należała do łatwiejszych, a większość grotołazów mało doświadczonych, wszyscy wrócili cali i zdrowi (tylko trochę zabłoceni :p).

newsa przygotował: Cypryss IId


[pokaż komentarze(9)]

30.08.2005Newsy ... [1] [2] [3] ... [24] [25] [26]