Serwis przez 8 lat prowadził pedagog liceum - Marek Podgórski
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Archiwum 2006/2007

99,5% skuteczność!!!!
     Właśnie do szkoły dotarła najcenniejsza chyba paczka - wyniki egzaminów maturalnych. Będzie można je odbierać już dziś w godz. 12.00 - 14.00 (z dowodem osobistym). Od jutra w godz. 9.00 - 14.00
Najważniejsza informacja brzmi:
99,5% MATURZYSTÓW ZDAŁO!!!


[pokaż komentarze(22)]

11.07.2006

Ktoś tu straszy
     Jak donoszą portale internetowe:
"20 proc. uczniów oblało egzamin dojrzałości
Co piąty maturzysta nie zdał w tym roku egzaminu. Aż 20 procent maturzystów oblało egzamin dojrzałości - dowiedziała się nieoficjalnie IAR. Oznacza to, że co piąty uczeń nie zdał przynajmniej jednego z egzaminów. "

Tytuł "ładnie brzmi", przyciąga uwagę podenerwowanych maturzystów i ich rodziców.
     Warto doczytać, że: "W ubiegłym roku matury nie zdało 13 procent uczniów, w tym roku już 20 procent. Stało się tak prawdopodobnie dlatego, że w tym roku nową maturę po raz pierwszy pisali absolwenci techników i liceów uzupełniających i to oni zaniżyli wyniki."
      Jak to wyglądało u nas? W ub. roku na maturze pisemnej "poległy" trzy osoby. A w tym roku.... bądźmy dobrej myśli.

[pokaż komentarze(11)]

10.07.2006

Wakacyjne ciekawostki
     Czy wiecie, że… pstrągarnia w Złotym Potoku należy do najstarszych w Europie.
     Złoty Potok nieodłącznie związany jest z hodowlą królewskiej ryby – pstrąga tęczowego. Stąd zaczął się triumfalny pochód tej ryby na stoły całej Europy.
W drugiej połowie XIX wieku hrabia Edward Raczyński – właściciel Złotego Potoku – postanowił wykorzystać krystalicznie czystą wodę ze źródeł Zygmunta i Elżbiety i założyć hodowlę ryb łososiowatych, w przysiółku Złotego Potoku – Piszczkowo.
     W tym celu sprowadził z Litwy inż. Michała Girdwoynia aby ten wybudował pstrągarnię. Teren przeznaczony pod gospodarstwo rybackie obejmował 22 stawy o łącznej powierzchni 132tys mkw. usytuowane w dolinie wzdłuż rzeki Wiercicy…. Stawy o grawitacyjnym przepływie dobrze natlenionej wody i stosunkowo niskiej temperaturze, sprzyjały rozwojowi hodowli.
     W 1881 roku przypłynęła statkiem z Ameryki pierwsza zalęgowa partia ikry pstrąga tęczowego. Ikra znajdowała się w wilgotnym mchu obłozonym lodem, zapakowanym w papier w drewnianych skrzyniach. Transport eskortował senator Stanów Zjednoczonych Ameryki na cześć którego, Raczyński zmienił nazwę jednego ze stawów w dolinie Wiercicy; ze Stawu Gorzkich Łez na Amerykan (to ten staw u podnóża "Kmicica" – przypis M.P.)

źróło: mapa turystyczna "Gmina Janów" wyd. Compass

[pokaż komentarze(0)]

09.07.2006

Stypendia unijne
     STYPENDIA UNIJNE DLA UCZNIÓW Z TERENÓW WIEJSKICH UCZĄCYCH SIĘ W SZKOŁACH PONADGIMNAZJALNYCH KOŃCZĄCYCH SIĘ MATURĄ W ROKU SZKOLNYM 2006/2007
          O stypendium unijne mogą ubiegać się osoby, które spełniają następujące kryteria :
rozpoczynają lub kontynuują naukę w częstochowskich szkołach ponadgimnazjalnych kończących się maturą objętych projektem,
posiadają stałe zameldowanie na obszarach wiejskich,
pochodzą z rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej, których dochód nie przekracza 504,00 a w przypadku gdy członkiem rodziny jest dziecko z orzeczeniem o niepełnosprawności dochód nie może przekraczać 583.00 zł.
     Wnioski będą przyjmowane w terminie od dnia 11 lipca do 25 lipca 2006 r. w szkole, do której uczeń uczęszcza lub będzie uczęszczał.
     Dodatkowe informacje można uzyskać w pokoju 20 na parterze Urzędu Miasta Częstochowy, przy ulicy Śląskiej 11/13 oraz pod nr. tel. 0-34 3707-220
Formularz wniosku


[pokaż komentarze(1)]

06.07.2006

Firmy miasta

     Wystartował nowy serwis internetowy www firmymiasta.pl założony przez absolwenta naszego liceum czyli mnie :) Na stronce znajduje się branżowy katalog firm byłego województwa częstochowskiego, oraz bezpłatne ogłoszenia.      Zapraszam do dodawania ogłoszeń poprzez formularz i pomoc w rozkręceniu serwisu. Jestem otwarty na wszelkie uwagi i propozycje.
Z góry - Wielkie dzięki!!! Pozdrawiam serdecznie całego Traugutta.

Piotr Wytrych

[pokaż komentarze(0)]

06.07.2006

Donieśli na Giertycha do prokuratury
     "Fundacja Wolności Prasy "Kontrateksty" oraz Niezależny Magazyn Publicystów "Kontrateksty" złożyły zawiadomienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa przez ministra edukacji Romana Giertycha.
Chodzi o rekomendowany przez resort program Beniamin do blokowania niepożądanych treści w internecie.
Według autorów powiadomienia, minister wprowadza odbiorców w błąd, że jest to program zabezpieczający komputery przed treściami w internecie szkodliwymi dla dzieci. "W rzeczywistości program Beniamin jest narzędziem zabronionej przez polskie prawo (w tym Konstytucję RP) cenzury prewencyjnej" - czytamy w powiadomieniu udostępnionym PAP w poniedziałek. ...."
Więcej na onet.pl

[pokaż komentarze(0)]

03.07.2006

Wywiad z dyrektorem Januszem Kołodziejskim
     "Dr Janusz Kołodziejski związany jest z II Liceum Ogólnokształcącym im. Romualda Traugutta w Częstochowie od dziesięcioleci. Zna tę szkołę od podszewki: kiedyś był jej uczniem, później nauczycielem, obecnie jest także dyrektorem. W tegorocznym konkursie na dyrektora liceum uzyskał 5 punktów — tyle samo, co jego rywal. Prezydent miasta zdecydował się jednak obsadzić na stanowisku nie żadnego z rywalizujących kandydatów, lecz kogoś, kto w ogóle w konkursie nie wystartował.
Jak to możliwe, że konkurs zakończył się remisem?
Rzecz w procedurach: są tak sformułowane, by regulamin konkursu służył odwoływaniu dyrektorów. I raczej ta myśl przyświecała przy ich konstruowaniu, niż by miały pomagać ..."

Więcej na stronie Życia Częstochowskiego

[pokaż komentarze(1)]

03.07.2006

Spotkaliśmy się na "Lecie z Radiem" :)
     Mimo tłumu częstochowian i obecności co najmniej kilku grup młodych ludzi w okolicach KFC udało się nam odnaleźć. Na integracyjne spotkanie (wzorem ubiegłego roku) przybyły nie tylko organizatorki oraz pierwszaki ale, jak widać na zdjęciu, nie zabrakło również absolwentów. Jak było, przeczytacie zapewne w komentarzach.
Niebawem odbędzie się wspólny wypad rowerowy na... lody do Kamyka. Szykujcie rowery :)
I niech ktoś powie, że "Traugutt" nie jest jedną wielką rodziną.
Zapraszam do obejrzenia fotoreportażu z niedzielnej imprezy (fotki dzięki uprzejmości ex-trauguciaka - Maćka Kuronia. Thx.

[pokaż komentarze(18)]

03.07.2006

Warsaw Electronic Festival
     Już od 7 lipca rusza Warsaw Electronic Festival. Wystąpią m in. Eta Carinae (Grzegorz Bojanek), LOF, Looptroder, Krytpon i Milipop. Szczegółowy program po kilknięciu na grafikę. Tak jak i w latach ubiegłych, tak i w tym roku WEF łączy swe siły z Warsaw Summer Jazz Days na koncertach w warszawskiej Królikarni. Zapraszamy.

newsa przygotował: Grzegorz Bojanek

[pokaż komentarze(0)]

03.07.2006

Spotkanie integracyjne
     W niedzielę 2 lipca 2006 odbędzie się spotkanie integracyjne uczniów klas pierwszych, mile widziane również osoby z klas starszych. Zbiórka o godz. 19:00 przed KFC. Serdecznie zapraszamy.

spotkanie organizują: Klodi i m@rlenk@

[pokaż komentarze(21)]

01.07.2006

XVIII CMK
      W piątek, w strugach deszczu ruszyliśmy na kolejną - XVIII Częstochowską Masę Krytyczną. Traugutt stawił się jak zwykle (tym razem w liczbie ok. 10 uczestników). Również wśród organizatorów można było dostrzec twarze znane ze szkolnego korytarza.
Trasa przejazdu była nietypowa jak na masę - wiodła w dużej części ścieżkami rowerowymi (na koniec Promenady Czesława Niemena), by powrócić na „Biegana”. A już za miesiąc kolejna masa :)

[pokaż komentarze(0)]

01.07.2006

Komunikat w sprawie rekrutacji
     

Częstochowa, dnia 28 czerwca 2006 r.


Państwo
Dyrektorzy
Szkół Ponadgimnazjalnych

..............Przypominam, że nadal jedynym kryterium jest ilość punktów kandydata oraz numer preferencji. Przyjmowani powinni być pierwsi "pod kreską" z 1 preferencją. Każde przyjęcie w ramach naboru uzupełniającego do klas gdzie były osoby nie przyjęte z uwagi na dużą ilość chętnych proszę uzgadniać z Wydziałem Edukacji I Sportu poprzez inspektorów
odpowiedzialnych za współpracę ze szkołą.


Naczelnik
Wydziału Edukacji i Sportu
(-) Dorota Sobala

[pokaż komentarze(0)]

30.06.2006

Niezły ruch tutaj panuje :)
     Rekrutacja zrobiła swoje. W dniu wczorajszym www.traugutt.net odwiedzono 4678 razy. Jest to piąty wynik w historii strony. Wielkie dzięki!!!!.
Przy okazji - informacja dla osób zakładających konto na forum. Zanim napiszecie do mnie maila z pytaniem, dlaczego wasze konto jest nieaktywne, przeczytajcie proszę uważnie to, co jest napisane "na czerwono" przed zakładaniem konta. Tam jest wszystko wyjaśnione ;)

[pokaż komentarze(4)]

29.06.2006

Ogłoszenie wyników rekrutacji
     Godzina 11:00. Przed szkołą zaczynają zbierać się gimnazjaliści. 12:00, emocje sięgają zenitu i wreszcie są - listy osób zakwalifikowanych do przyjęcia. Nerwowe spojrzenia, poszukiwania… jestem czy nie…? Yes, yes, yes… dostałem się :) Jedni skaczą z radości, drudzy z niedowierzaniem po raz kolejny sprawdzają listy. Telefon do rodziców, dostarczenie oryginałów świadectwa oraz wyników egzaminu gimnazjalnego, podpisanie „cyrografu” (czytaj – woli kontynuowania nauki w II LO) i już. Jestem trauguciakiem!!!
     Dla zainteresowanych progi punktowe: klasa humanistyczna – 131; przyrodnicza – 137; ekonomiczna – 135; politechniczna – 138; niemiecka – 125 oraz angielska – 133.

[pokaż komentarze(60)]

28.06.2006

Wychowawcy klas I
     Jutro o godz. 12:00 zostaną wywieszone pierwsze listy z wynikami rekrutacji. Już dziś możecie poznać wychowawców klas I.
Klasa A - humanistyczna - p.prof. Wiesława Mecmajer, B - przyrodnicza - p.prof. Roman Biłos, C - ekonomiczna - p.prof. Beata Puchalska, D - politechniczna - p.prof. Jacek Wiekiera, E - językowa (j. niemiecki) - p.prof. Ewa Matyja oraz klasa F - językowa (j. angielski) - p.prof. Grzegorz Bojanek.

[pokaż komentarze(10)]

27.06.2006



Newsy ... [1] [2] [3] [4] [5] ... [24] [25] [26]