Deprecated: Function session_register() is deprecated in /public_html/lo/archiwum_05_06/com_view.php on line 2
traugutt.net...

Komentarze

 Autor: Marek Podgórski 
 Treść: 2006-07-15 09:54:14
"Giertych potwierdził też, że Ministerstwo Edukacji zamierza wprowadzić obowiązkową matematykę na maturze. Podkreślił, że przygotowaniem do tego będzie zmiana w systemie oceniania na egzaminie maturalnym.
Wicepremier Giertych wyjaśnił, że według koncepcji ministerstwa, świadectwo dojrzałości będą otrzymywały osoby, które zdadzą cztery z pięciu zdawanych egzaminów, przy osiągnięciu odpowiednio wysokiej liczby punktów. Minister edukacji wyjaśnił, że ma to zapobiec sytuacji, w której połowa lub większość maturzystów nie zda matury. Taka zmiana umożliwi za 3 lub 4 lata wprowadzenie matematyki na maturze, która nawet dla osób o zainteresowaniach humanistycznych nie będzie przeszkodą dla zdania egzaminu dojrzałości."


Zadaję sobie pytanie - po co wprowadzać matematykę na maturze, skoro z góry zakłada się, że będzie to przedmiot najczęściej "oblewany"???
 Autor: kapitanski 
 Treść: 2006-07-15 11:46:58
Ja się szczerze mówiąc cieszę z tego, że matematyki nie będę na maturze zdawać, bo wiem że na 100% bym oblał. Wprowadzanie jej w zakres obowiązkowych przedmiotów maturalnych jest wielkim błędem. Nie każdy musi być ścisłowcem.
 Autor: bloody_angel 
 Treść: 2006-07-15 16:10:42
Wszyscy się czepiają biednej matematyki :( Królowa nauk to przecież, nikomu nie każemy rozwiązywaćjakiśstraszni trudnych zadań z optymalizaji czy całek, ale podstawowe znajomości zawsze się przydadzą, np obliczyć sobie prawdopodobieństwo wpanięcia pod autobus, albo obliczyć czy nam się opłaca kupić działkę w kształcie rąbu czy trapezu :P Takie przecież głównie rzeczy są na podstawowej maturze - nie załamujcie się :)
 Autor: Marek Podgórski 
 Treść: 2006-07-16 10:45:03
Nie wszyscy. Z dużym prawdopodobieństwem mogę napisać, że spora grupa humanistów tak. Kto chce, może matematykę zdawać na maturze, pytanie, po co do tego zmuszać?
 Autor: Michał Radwański 
 Treść: 2006-07-16 20:40:38
Dane z http://www.oke.jaworzno.pl/
Wyniki egzaminu maturalnego w sesji wiosennej
Procent tych co zdali nie licząc języków:
WOS - 99,2%
Geografia 94,7%
Matematyka 93,1%
inne przedmioty...
O co tyle krzyku...humaniści!!!
Świat dawno odkrył, że matematyka jest królową nauk:) U nas ( nauczycieli też) dopiero rzecz ta jest odkrywana.
 Autor: m@rlenk@ 
 Treść: 2006-07-17 09:51:29
Ja się tylko zastanawiam po co sa te profile , przedmioty rozszerzoone skoro i tak musimy zdawać coś przymuszonego , wg mnie powinno być tak , że zdajemy to co mamy na profilu i dodatkowe przedmioty a nie tak jak ma być za 3 - 4 lata mata obowiązkowa . Fakt dawniej też była mata obowiązkowa ale , że tak powiem to też były inne czasy , teraz się wszystko pozmieniało , wszystko jest inaczej oceniane , inna (bo nowa ) matura wiele zmian powprowadzała. Ja to wszytsko czarno widzę ! Z tego co wiadomo to wypadnie to na rocznik po nas prawdopodobnie czyli (1990) szczerze wspólczuje bo jak widziałam wyniki z samych egzaminów gimnazjalnych z części matemat.-przyr. to się załamałam ! Ludzie którzy na "pozór" dobrze się uczyli/uczą nie przekroczyli 20 pkt , ja tu nie mówie o wszystkich ale było dużo takich osób którym nie wyszło ... zły dzień ... tyle , że tu dostaną się do szkoły do jakiej to nie ważne ale się dostaną a z maturą juz nie będzie tak ciekawie ... P.prof. M.Radwański może i matematyka jest królową nauk ale proszę uwieżyć , że nie dla wszystkich . Mimo to , że wyniki sa takie jakie Pan przedstawił to jednak to się o wiele zmieni jeżeli całość będzie musiała zdawać . Tego wyzwania podejmują się ludzie którzy mają cały czas coś z matematyką wspólnego i to lubią . Ale pożyjemy zobaczymy , znający życie do mojej matury jeszcze zajdzie tyle zmian , że szok ...
 Autor: Marek Podgórski 
 Treść: 2006-07-17 11:27:36
O co tyle krzyku...humaniści!!!
O to, że matematykę zdawali ci, którzy chcieli.
Obowiązkowa matematyka na egzaminie maturalnym to powrót do sytuacji, gdzie 2-3 zdolne osoby rozwiązują zadania i podają ściągi z rozwiązaniami reszcie. Maturzyści przerabiali to przez wiele lat.
 Autor: katarzynawypych 
 Treść: 2006-07-20 00:12:02
a ja jeszcze dodam ze oprocz humanistow nalezaloby pomyslec o uczniach szkol artystycznych (gdzie przedmioty scisle, nie da sie ukryc, nie sa ich ich domena)


[pokaż news'y]