Serwis przez 8 lat prowadził pedagog liceum - Marek Podgórski
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Archiwum 2007/2008

Biegali długo i wytrwale ;)
     Wrzesień to czas, kiedy ruszają szkolne ligi. Jako pierwsza (chyba) wystartowała liga piłkarska. Rozpoczęły się grupowe eliminacje. W nowych, reprezentacyjnych koszulkach, na boisku ze sztuczną nawierzchnią (tuż za główną płytą Rakowa) nasi chłopcy piłkę kopali. Starali się ze wszystkich sił… jak mogli. Tym razem musieli uznać wyższość rywali. Nie mniej, pełni nadziei, mobilizowani tekstami kołcza – „Panowie, jest walka” będą się szykować do kolejnego turnieju, który odbędzie się jesienią.
Na fotkach uwieczniony został piątkowy mecz z Żeromskim.

[pokaż komentarze(13)]

15.09.2007

LVII Olimpiada Fizyczna oraz LI Olimpiada Astronomiczna
     Chętni do wzięcia udziału w Olimpiadzie Fizycznej lub w Olimpiadzie Astronomicznej proszeni są o pilne zgłoszenie się do profesora Jacka Napieralskiego. Przypominamy, że treść zadań do rozwiązania można pobrać ze strony http://www.physic.scholaris.pl lub w pracowni fizycznej II LO. Termin wysłania prac na olimpiadę fizyczną upływa 15 października, zaś astronomowie mają czas tylko do 8 października.

newsa przygotował: p.prof. Jacek Napieralski

[pokaż komentarze(0)]

15.09.2007

Sprzątanie świata
     Tak jak rok temu, uczniowie kl. IIB pod opieką p. prof. Romana Biłosa i p. prof. Tomasza Muskały, 14 września, uczestniczyli w akcji Clean the World. Z różnym zapałem sprzątaliśmy tereny wokół Lasku Aniołowskiego. Po półtorej godzinie mieliśmy już ponad 10 worków wypełnionych po brzegi śmieciami. Znaleźliśmy między innymi część kanapy oraz wrak samochodu, którego jednak nie udało nam się zmieścić do worków. Jak na klasę biologiczną przystało, po wysprzątaniu terenu, zajęliśmy się badaniem i dokumentowaniem tutejszych pasikoników oraz jaszczurek (nikogo nie skrzywdziliśmy).

newsa przygotował: Maciej Biczak kl. IIb

[pokaż komentarze(9)]

14.09.2007

Elitarna Olimpiada
     W każdym roku szkolnym – w tym również – nasza szkoła dostała zaproszenie do najstarszej i najbardziej elitarnej Olimpiady z nauk społecznych, do XXXIV Olimpiady Historycznej. Zapraszam wszystkich chętnych do zmierzenia się w olimpijskich zmaganiach. Szczegółowe informacje uzyskacie kierując się do prof. Tomasza Jaskóły.
Oto krótki terminarz:
Zapoznanie uczniów z założeniami Olimpiady Historycznej do dnia 29 września 2007 r.
Zakwalifikowanie uczniów do eliminacji I stopnia przez szkolną komisję Olimpiady do dnia 5 października 2007 r.
Eliminacje szkolne /międzyszkolne/ w dniach 18 (pisemne) i 19 (ustne) października 2007 r.
Powiadomienie uczniów zakwalifikowanych do zawodów okręgowych o terminie i miejscu eliminacji do dnia 7 grudnia 2007 r.
Zawody okręgowe: eliminacje pisemne 5 stycznia 2008 r., eliminacje ustne 10-11 stycznia 2008.
Eliminacje centralne odbędą się w dniach 29 - 31 marca 2008

newsa przygotował: p.prof. Tomasz Jaskóła

[pokaż komentarze(0)]

13.09.2007

Masz ochotę pomagać?
     Chciałabym serdecznie zaprosić wszystkich zainteresowanych działalnością charytatywną na spotkanie, które odbędzie się we wtorek 18 września, na 8 godzinie lekcyjnej w świetlicy szkolnej. Mile widziane będą także osoby zainteresowane aktorstwem. Do zobaczenia :)

newsa przygotowała: Marta Kocher, kl. II f

[pokaż komentarze(0)]

12.09.2007

Garść informacji
     Kółko plastyczne zaprasza wszystkich zainteresowanych w poniedziałki od godz. 14.30 oraz środy od godz. 13.30.
     W czwartek 13 września na długiej przerwie w świetlicy szkolnej odbedzie sie zebranie przedstawicieli klas II w sprawie organizacji półmetka. (Informacja dla rodziców - szkoła nie bierze udziału w przygotowaniach w/w imprezy, nie zapewnia opieki podczas jej trwania.)
     W sobotę o godz. 9.30 odbędzie się pierwszy trening piłki ręcznej dziewcząt.

[pokaż komentarze(0)]

12.09.2007

Spotkanie z teatrem
     Dziś na 3. godzinie lekcyjnej klasy IIA oraz IIF miały okazję wziąć udział w spotkaniu z panią Monique Stalens. Mająca częstochowskie korzenie aktorka, parająca się również reżyserią, powróciła z Francji do rodzinnego miasta, gdzie zajmuje się teatrem, wyszukując talenty wśród częstochowskich aktorów-amatorów. Na spotkaniu można było usłyszeć o nowej sztuce, przygotowywanej przez panią Stalens – „Biesach” Fiodora Dostojewskiego. Mogliśmy także obejrzeć jej fragment, przedstawiony przez przybyłych z panią reżyser aktorów, którzy zostali nagrodzeni gromkimi brawami.
Goście opowiadali nam o pracy aktora, o tym, jak ciężka jest to praca i jak wiele wymaga treningu. Wszystko to odbyło się w bardzo sympatycznej atmosferze, gdyż pani Stalens okazała się bardzo ciepłą i przyjaźnie nastawioną osobą. Każdy z obecnych miał szansę zastanowić się nad swoim postrzeganiem aktorstwa, sztuki i właśnie ta refleksja stanowiła o wartości spotkania.

newsa przygotował: Artur Jarża kl. IIa

[pokaż komentarze(0)]

11.09.2007

Filmu pisanie
     Regionalny Ośrodek Kultury w Częstochowie zaprasza do udziału w warsztatach pisania scenariusza filmowego. Szczegółowych informacji udziela p. Ewelina Ignaszak-Stolarska tel. 034 324 46 51, 034 324 94 81
Więcej na stronie ROK Częstochowa.

[pokaż komentarze(0)]

11.09.2007

Fotografujemy Trauguciaków
     Zapraszam wszystkich nauczycieli oraz uczniów do wzięcia udziału w akcji „Autoportret częstochowian”. Twarz każdego z nas będzie miała szansę znaleźć się na niecodziennej wystawie organizowanej w centrum miasta przez Wydział Komunikacji Społecznej UM w Częstochowie.
Wystarczy zrobić sobie zdjęcie - wesoły, zabawny lub całkiem poważny portret.
Szkolni fotografowie dostali zadanie – wykonania jak największej liczby zdjęć (tylko chętnym). Działać będziemy na terenie szkoły w najbliższy czwartek i piątek. Wszystkie fotki wyślemy organizatorom. Zainteresowanych proszę o odpowiednie przygotowanie się :)
Liczymy na duże zainteresowanie. Przypomnę, że wiosną tego roku na plakacie z okazji Dni Samorządności na trzysta podobizn +/- trzydzieści należało do Trauguciaków.

[pokaż komentarze(21)]

10.09.2007

Kopać każdy może...
     ...piłkę, we wtorek o 15.00. Zbiórka przed szkołą. Zaprasza „kołcz” drużyny piłki nożnej p.prof. Stasiak.

[pokaż komentarze(6)]

10.09.2007

Poprawa matury
     Maturzyści zainteresowani poprawianiem matury (lub zdawaniem dodatkowego przedmiotu) mogą już pobrać "Deklarację przystąpienia do egzaminu maturalnego po raz kolejny".
Wypełnioną należy złożyć w nieprzekraczalnym terminie do dnia 30 września 2007 do p.dyr. Doroty Malickiej.
Dla uczniów klas III wkrótce zostaną zorganizowane spotkania informacyjne, podczas których zostaniecie zapoznani z maturalnymi procedurami oraz będziecie wypełniać deklarację przystąpienia do egzaminu maturalnego.

[pokaż komentarze(2)]

07.09.2007

Listy uczniów
     Dział uczniowie został uzupełniony o listy pierwszaków (dzięki pomocy Adama Szadkowskiego z IIID – thx).
Informuję, że na stronce dostępny jest formularz, za pomocą którego możecie dodać kilka informacji na swój temat (np. numer gg, komórki, adres mailowy czy datę urodzenia – jeśli ją podacie, to w dniu 18 urodzin na stronie głównej pojawi się informacja o Waszym święcie).
Wszystkie podane informacje dostępne są po kliknięciu na link z nazwiskiem.
Dane w każdej chwili można poprawić lub usunąć. I tu prośba – jeśli zauważycie błędy (literówki, braki w spisie uczniów etc)- proszę o info.

[pokaż komentarze(10)]

06.09.2007

Gra miejska
     Zapraszam chętnych do udziału w grze miejskiej "Podchody do historii", która odbędzie sie na starym mieście.
     Gra miejska to rodzaj podchodów na obszarze dużego i małego getta. Start w czwartek 20 września o godz. 10 sprzed budynku zajmowanego dziś przez "Gazetę Wyborczą", a mocno związanego z historią żydowskiej społeczności Częstochowy. Dziesięć trzyosobowych zespołów przejdzie przez około dziesięć punktów kontrolnych (niektóre z nich trzeba odnaleźć), odpowiadając tam na pytania i realizując polecenia. Meta na rampie kolejowej przy ul. Strażackiej, która stała się częstochowskim symbolem Holocaustu. O wyniku zespołów będą decydowały punkty zebrane w miejscach kontroli oraz czas przejścia trasy. Zespoły otrzymają od organizatorów materiały źródłowe (w tym cenny album "Żydzi Częstochowianie: Współistnienie - Holocaust - Pamięć") oraz wszelkie wskazówki. Na mecie czekać będą na wszystkich dyplomy, książki "Trudne pytania w dialogu polsko-żydowskim" oraz unikatowe koszulki z nadrukiem zaprojektowanym przez "Gazetę Wyborczą" specjalnie na tę imprezę. Członkowie najlepszych trzech zespołów dostaną wartościowe nagrody rzeczowe.
Zainteresowanych proszę o kontakt w szkole.
Więcej na stronie Gazety Wyborczej.

[pokaż komentarze(0)]

06.09.2007

Piłkarze zapraszają
     W sobotę odbędzie się trening reprezentacji piłki nożnej chłopców. Wszystkich chętnych zapraszamy na zbiórkę o godzinie 9.00 przed szkołą.
Szczególnie mile widziani uczniowie klas pierwszych.

[pokaż komentarze(19)]

06.09.2007

Wisiporty
     Opadające spodnie stały się przejawem wolności – w ich obronie stają bojownicy o prawa obywatelskie.
Radni z Atlanty postanowili uczynić ją pierwszym dużym miastem w USA, które upora się z "nieprzyzwoitym strojem".
Stąd pomysł wprowadzenia 100-dolarowych mandatów oraz obowiązkowych prac na cele społeczne jako kary za nieprzyzwoite stroje. "Nieprzyzwoitym" ma być noszenie spodni-biodrówek, eksponujących bieliznę.
(...)Od kilku lat młodzież amerykańska płci obojga nosi za szerokie spodnie na biodrach lub jeszcze niżej. Ta moda rozpowszechniła się też za oceanem. Spodnie nie opadają zupełnie tylko dlatego, że trzyma je zaciśnięty pasek, wspomagany przez ciągłe podciąganie. A że eksponują przy okazji bokserki lub, w przypadku dziewcząt, stringi – no cóż...

źródło: onet.pl

[pokaż komentarze(131)]

05.09.2007Newsy ... [1] [2] [3] ... [37] [38] [39]